• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet žolynais savo kiemuose privalo pasirūpinti patys gyventojai arba namų valdos - savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius iš daugiabučių kiemų beveik metro ilgio žolės šalinti neketina.

REKLAMA
REKLAMA

"Nėra pinigų. Biudžete šiai paslaugai šiemet nebuvo skirta nė lito. Dėl šios priežasties kiemų mes nešienausime, kaip tai darėme, pavyzdžiui, pernai. Praėjusią vasarą kiemuose žolę pjovėme tris kartus, šiemet neplanuojame nė vieno", - vakar prisipažino Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

REKLAMA

Tuo tarpu beveik visų miesto rajonų gyventojai kasdien atakuoja namų valdas skambučiais ir reikalauja tvarkyti žolynus, kurie užaugo tokie dideli, kad juose lengvai pasiklystų bet koks dvimetis pyplys. Tiesa, motinos savo vaikus nuo žolynų kiemuose šiomis dienomis akylai saugo - nuo pavasario dar nėkart nešienauta žolė - tipiška erkių veisykla.

REKLAMA
REKLAMA

Situacija mieste iš kantrybės veda ir namų valdų darbuotojus - ar šiemet bus šienaujami kiemai, bendrovių atstovai miesto valdžios klausinėjo visą pavasarį, tačiau normalaus, aiškaus atsakymo nesulaukė iki šiol.

"Jeigu būtų pasakę, kad nešienaus, bent jau gegužės pradžioje, patys su savo turima technika būtume susitvarkę, o dabar tokios aukštos žolės ir su rankom neišrausi - reikia dalgių. Kur juos dabar mieste paimsi ir kas šį darbą darys?" - piktinosi dviejų bendrovių - "Paslaugos būstui" ir "Laukininkų valda" - direktorė Regina Uznienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyla prieš audrą

Pernai kiemų žolynų tvarkymas buvo apmokamas iš miesto biudžeto.

"Buvo atskiras šios paslaugos pirkimas, pasirašytos sutartys su bendrove "Klaipėdos želdiniai", kurių terminai jau pasibaigę. Sutartys nepratęstos todėl, kad nėra lėšų atsiskaityti už šias paslaugas. Raginsime gyventojus pačius pasirūpinti žole. Arba nusišienauti, arba - mokėti namų valdoms už paslaugą. Kitos išeities nėra - biudžete šiai paslaugai lėšų nenumatyta. Mes tik prižiūrėsime miestui priskirtas teritorijas, skverus, parkus. Bendrieji plotai jau nušienauti, dabar persikelsime į parkus", - sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja I. Šakalienė.

REKLAMA

Tokios kalbos kelia pyktį namų valdoms. Anot kai kurių daugiabučius administruojančių bendrovių vadovų, savivaldybė šią problemą privalės išspręsti, nes jokiuose dokumentuose nėra įrašyta, kad pastatų ūkio valdymo bendrovės privalo pjauti žolę kiemuose - dvejus pastaruosius metus tuo rūpinosi Miesto tvarkymo skyrius.

REKLAMA

Bendrovė "Klaipėdos želdiniai", kas vasarą šienavusi kiemus, - taip pat nežinioje. Jos direktorius Gediminas Valašinas prisipažino, jog tokia situacija vargina, nes jau dabar žolynai tokie išvešėję, kad juos pjauti būtų labai sunku.

"Prieš trejus metus gyventojai laimėjo teisminius ginčus ir buvo įrodyta, kad savivaldybė privalo rūpintis kiemų priežiūra. Kol vyko teismai, o tai buvo vasarą, žolės negalėjome pjauti - buvo delsiama, laukiama sprendimo. Pamenu, kad ir tuomet žolynai kone juosmenį siekė", - kalbėjo G. Valašinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis patvirtino, jog sutartys su savivaldybe dėl žolynų tvarkymo daugiabučių kiemuose yra pasibaigusios ir iš naujo nepasirašytos.

Visi pašiurpę

Bendrovių "Laukininkų valda" ir "Paslaugos būstui" direktorė R. Uznienė nepaliauja stebėtis miesto valdžios ciniškumu. Anot jos, dar ankstyvą pavasarį buvo klausinėjama, kada ketinama pjauti žolę šalia daugiabučių ir ar iš viso tai bus daroma, tačiau vietoj išsamaus atsakymo namų valdos sulaukdavo žodžių - "nežinome" arba "dar neaišku".

REKLAMA

Jeigu R. Uznienė praėjusį mėnesį būtų išgirdusi neigiamą atsakymą, būtų ieškojusi išeities. O dabar pulti su dalgiais į daugiabučių pievas ir po to reikalauti pinigų iš gyventojų už atliktus darbus namų valdos negali - pagal galiojančią tvarką, prieš tai būtina atlikti gyventojų apklausą, juos informuoti ir sulaukti pritarimo. Kai kurios bendrovės uostamiestyje administruoja po kelis šimtus namų, todėl artimiausiu metu rengti susirinkimus ir tikėtis pritarimo iš gyventojų tiesiog neįmanoma fiziškai. Kita vertus, vargu ar gyventojai staiga atvers kišenes dar vienam lyg iš dangaus nukritusiam mokesčiui.

REKLAMA

"Visur aplinkui - baisu. Motinos saugo savo vaikus nuo šitų erkių veisyklų. Po balkonais - žolės iki juosmens. Jeigu Miesto tvarkymo skyrius ir toliau sėdės rankas sudėjęs, išeitys tik dvi - arba melstis, kad žolė nuo saulės išdegtų, arba dairytis dalgių, nes normalios žoliapjovės jau nepadėtų", - pasipiktinimo tokiu neūkiškumu neslėpė R. Uznienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šienauja patys gyventojai

Kitos bendrovės - "Buitis be rūpesčių" direktorė Birutė Jevdokimenko dienraščiui guodėsi, jog kasdien sulaukia piktų skambučių. Juos vadovė nukreipia į savivaldybę.

"Negaliu žmonių nuraminti ir nieko nežadu. Miestas įsipareigojo rūpintis kiemų priežiūra, mes negalime vykdyti funkcijos, kuri mums nepriskirta. Pernai pirmą kartą žolę nupjovė tik prieš Jonines. Ji tuomet buvo užaugusi panašiai, kaip dabar. Jeigu šiemet bus dar delsiama, žolynuose skęs ne tik vaikai, bet ir suaugusieji", - teigė B. Jevdokimenko.

REKLAMA

Bendrovės direktorės teigimu, pilietiškiausi klaipėdiečiai tiesiog moja ranka į miesto valdžią ir savo daugiabučių kiemus šienauja kaip kas išmano. Pavyzdžiui, pernai visą vasarą pavyzdinga tvarka žibėjo Statybininkų prospekto 21 ir Reikjaviko gatvės 7 namų kiemai. Pirmajame gyventojai tvarką prižiūri patys be jokių mokesčių, antrajame savo aplinka puikiai pasirūpina įkurta bendrija.

REKLAMA

Paslaugas išbraukia savo nuožiūra

Aldona ŠPUČIENĖ, Klaipėdos miesto savivaldybės Finansų skyriaus vedėja:

Šiemet buvome priversti visoms programoms finansavimą sumažinti apie 15 procentų. Panašiai tiek sumažinta lėšų ir Miesto tvarkymo skyriui. Miesto taryba tik priėmė sprendimą, kiek ir kokioms programoms skirti lėšų bendrai, kiekvienos eilutės atskirai niekas netvirtina. Taryba negali nurodyti Miesto tvarkymo skyriui, kokių paslaugų teikimo atsisakyti. Skyriaus vedėja Irena Šakalienė pati nusprendžia, kurioje vietoje sutaupyti.

Vaida JUTKONĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų