Uostamiestyje grįžtama prie idėjos pajūryje išlikusius buvusius Antrojo pasaulinio karo objektus prikelti naujam gyvenimui ir paversti juos turistų traukos centru, rašo "Vakarų ekspresas".
Viešosios įstaigos "Nacionalinis projektų rengimas" (NPR) atstovai ketvirtadienį pristatė rengiamą buvusių karo objektų pajūryje pritaikymo galimybių studiją. Jos užsakovė - Klaipėdos miesto savivaldybė.
Iš viso Klaipėdos pajūryje ir mieste yra išlikę devyni karo objektai. Antrojo pasaulinio karo vokiečių baterijos ir lauko fortifikaciniai įtvirtinimai aptikti Smiltynėje netoli Kopgalio, ant Hageno kalno, Giruliuose, Melnragėje ir kitose uostamiesčio vietose.
Pernai liepą atlikta gyventojų ir specialistų apklausa parodė, kad juos domintų karinių objektų atgaivinimas, nes tai susiję su miesto bei krašto istorija. Tik 4 proc. gyventojų pasisakė už tai, kad šie karo laikų statiniai būtų nugriauti.
Gyventojų ir specialistų nuomonės labiausiai išsiskyrė dėl dabartinio karo objektų pritaikymo. Gyventojai juose vienareikšmiškai siūlė įsteigti muziejus. Net 88 proc. apklaustųjų nepritartų, jei objektai taptų pramogų vietomis.
Specialistų požiūris buvo kur kas platesnis ir įvairesnis. Beveik pusė jų įsivaizdavo kaip platesnes turizmo paslaugas teikiančias vietas, o kai kurie net siūlė panaudoti vandens pramogoms, įkurti militaristinio pobūdžio viešbučius ar organizuoti kultūrinius renginius.
Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas sakė, kad šimtmečio gaisras Smiltynėje atskleidė nemažai naujų, iki tol nežinotų dalykų apie karo metus. Gaisravietėje aptikta nemažai įdomių radinių, kurie galėtų tapti būsimo militarizmo muziejaus eksponatais. Pavyzdžiui, iš kokių indų valgė vokiečių kareiviai, arba kokį vyną gėrė (aptiktas net pilnas vyno butelis) bei kitų buities smulkmenų.