Pažvelgus į žmogaus veidą galima spręsti apie jo gyvenimo būdą, sveikatą, nuotaiką, žalingus įpročius. Spuogai, dėmės, raukšlės, pleiskanojimas, bėrimai yra neatsitiktiniai.
Jau senosios kinų ir indų medicinos mokė iš veido pažinti ligas.Viskas, kas vyksta organizmo viduje, atsispindi odoje. Pvz. pakitimai skruostuose susiję su skrandžio sutrikimais, kaktoje – su žarnyno veikla, smakre – su inkstų.
Jei organizmo šalinimo sistemos (kepenys, inkstai, virškinimo traktas) dirba gerai, oda bus švari. Jei oda per daug prakaituoja, riebaluojasi, ją beria, pleiskanoja, vadinasi organizme yra susikaupę toksinai, kurių nespėja pašalinti pagrindiniai šalinimo kanalai (kepenys, inkstai, virškinimo traktas ).Tada oda padeda šalinti susikaupusius toksinus (šlakus). Šiuo atveju odos sustiprinimas kosmetinėmis priemonėmis duos laikiną arba dalinį efektą. O paplitusi nuomonė, kad šias problemas gali padėti išspręsti antibiotikai arba hormonai, gali duoti daugiau žalos negu naudos.
Ką šiuo atveju reikėtų daryti?
Pirmiausiai, žinoma, sumažinti šlakų patekimą į organizmą taisyklingai maitinantis, pakankamai judant, gaunant užtektinai skysčių, atsisakant rūkymo ir alkoholio vartojimo. Jei to nepakanka, būtina natūraliomis priemonėmis sureguliuoti vidaus organų darbą: slopinti per aktyviai veikiančius organus ir skatinti pavargusius ir aptingusius. Cheminiai medikamentai veikia slopinančiai (slepia simptomus ), o natūralios priemonės veikia reguliuojančiai, t.y. leidžia pasiekti organų veiklos pusiausvyrą.
Homeopatija, maisto papildai, vaistažolės, akupunktūra gali padėti jums džiaugtis švaria oda.
Paruošė gyd. Daiva Jakubonienė, gyd.Jurga Baikauskienė