• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitoks gimimo stebuklo suvokimas

Vis daugiau moterų ryžtasi tapti daugiavaikės. Viena iš priežasčių – lengvai prieinama informacija.

REKLAMA
REKLAMA

Baisios močiučių pasakos

− Susidaro įspūdis, kad lietuvės dažniau gimdo, nes gatvėse matyti vis daugiau nėščių moterų. Ar tikrai taip yra?“ − „Balsas.lt savaitė“ paklausė interneto svetainės „Mama.lt“ projektų vadovės Giedrės Mažeikienės.

REKLAMA

− Tokią tendenciją pastebiu ir aš. Finansinė padėtis šiuo metu nėra labai palanki, tačiau vis daugiau moterų gimdo trečią, ketvirtą, o kartais ir penktą kartą. Manau, kad esmė − ne pinigai, nors neneigiu, jog palankūs įstatymai ir kylančios pajamos prisideda prie šeimų gausėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Moterys ėmė kitaip suvokti motinystės ir vaiko gimimo stebuklą. Pasikeitęs požiūris ypač matyti interneto svetainėse ar moterų forumuose.



− Kodėl pasikeitė moterų požiūris?

− Manau, kad prie to prisidėjo informacijos gausa, šviečiamieji rašiniai ir straipsniai, skatinantys motinystę,  žindymą ir gimdymą. Galų gale moterys yra supažindinamos su visais iškilsiančiais rūpesčiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikrai bijosi gimdyti, jei nieko nežinosi ir būsi prisiklausiusi baisių močiučių pasakojimų. „Mama.lt“ siekia ne išsklaidyti baimes, suteikti reikiamos informacijos ir padėti būsimoms ir esamoms jaunoms mamytėms.

Širdies neturintis varliagyvis

− Mano tėvų karta vaikus augino remdamasi viena Benjamino Špoko knyga. Tačiau tais laikais demografinė padėtis buvo geresnė...

REKLAMA

− Natūralu, kad demografinei padėčiai įtakos turi kontraceptinės priemonės. Kadangi sovietiniais metais jos buvo uždraustos arba nelegalios, moterys daugiau gimdydavo. Tačiau ir abortų darydavosi daugiau, nes kelių savaičių embrionas buvo pristatomas kaip varliagyvis, neturintis širdies. Abortą moterys suvokė kaip apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo.

REKLAMA

Šiuo metu mamų forumuose vyksta karštos diskusijos, ar pateisinti moteris, kurios nutraukia nėštumą. Naujos technologijos leidžia nėščiosioms pamatyti kelių savaičių kūdikį, todėl dažniausiai moterys ryžtasi gimdyti daugiau kartų ir net nemąsto apie abortą.

− Ar portalas „Mama.lt“ išpažįsta krikščioniškas vertybes?

− Mūsų interneto svetainės bendruomenėje yra ir tikinčių, ir netikinčių moterų – į viską žiūrime tolerantiškai. Mums svarbiausia žmogiškosios vertybės ir gyvybės išsaugojimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarimų lavina

− Ar portalo „Mama.lt“ nariai gauna visą informaciją?

− Į mus kreipiasi abejojantys, ieškantys sprendimo ar norintys pasitikslinti informaciją. Dažniausiai išsakomos abejonės, užduodama klausimų. Kartais sukurtos temos forume sukelia diskusijų. Portalo „Mama.lt“ bendruomenės narės kartu ieško problemos sprendimo.

REKLAMA

Jei žmogus yra tvirtai įsitikinęs, pakeisti jo nuomonės neįmanoma. Mamos savo nuomonės įkyriai nekiša. Jos tik dalijasi patirtimi ir patarimais, ką darytų vienu ar kitu atveju.

Kartą portale viena kūdikį žindanti mamytė papasakojo, kad jos vaikelis neramus, priauga mažai svorio, o gydytoja

pareiškė, kad mažyliui motinos pieno neužtenka ir jį reikia maitinti mišinėliais.

REKLAMA

Kai forume buvo iškelta ši tema, atsirado daugiau mamyčių, auginančių coliukus vaikus. Radus bendraminčių lengviau realiai įvertinti situaciją ir spręsti iškilusias problemas. Minėtai mamytei tai padėjo grįžti prie natūralaus maitinimo.

Įdomios informacijos rastų ir tėčiai

− Socialinės reklamos viešojo transporto stotelėse skatina vyrus eiti tėvystės atostogų. Kokių patarimų jūsų portale gautų tėtis?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

− Jei vyras yra namų šeimininkas, jam įdomios būtų dvi mūsų rubrikos − namai ir virtuvė. Pastarojoje įdiegtas naujas paieškos sistemos modulis, leidžiantis receptų ieškoti įvairiais būdais: pagal pavadinimą, pagal ingredientus, pagal patiekalą, pagal žmonių skaičių ir maisto gaminimo trukmę. Visus receptus pildo portalo „Mama.lt“ bendruomenės nariai, todėl dažniausiai tie patiekalai yra paprastai paruošiami.

REKLAMA

Jei tėčiai nori sužinoti ar pasidalyti patirtimi, kaip vaikas auga, kaip vystosi, kuo jį maitinti ir kaip lavinti, prisiregistravus portale mygtukas „Aš mama“ pasikeičia į „Aš tėtis“.

− Ką galėtumėt patarti mamoms ir tėčiams?

Pastebiu, kad tik pastojusios moterys ima ieškoti informacijos, kaip sėkmingai išnešioti kūdikį, kokie rūpesčiai laukia. Vaikeliui gimus, šis susidomėjimas sustiprėja. Tačiau vos vaikas paauga ir ima eiti į mokyklą, tėvai vis mažiau dalijasi patirtimi.

REKLAMA

Paauglystės laikotarpiu iškilusios problemos tėvus vėl priverčia ieškoti  informacijos. Tačiau viską reikia daryti palaipsniui, todėl skatinčiau tėvus nenustoti domėtis visą laiką ir, žinoma, išlaikyti kuo artimesnius santykius su atžalomis.  

TIK FAKTAI

Portalas „Mama.lt“ veikti pradėjo 2000 metais.

5 interneto svetainės rubrikos kviečia domėtis nėštumu, vaikais, sveikata, namais ir virtuve.

„Mama.lt“ nėštumo kalendorius apima 40 laukimo savaičių, o vaiko vystymosi kalendorius − 72 savaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų