Turėjote įvairios patirties, tačiau tik dabar supratote, jog jūsų tikroji seksualinė orientacija vis tik nėra heteroseksuali. Kaip priprasti prie naujai suvokto savo vaidmens?
Ne tokia ir maža žmonių planetoje dalis jaučia trauką tos pačios lyties atstovams. Vieni savo homoseksualią ar biseksualią orientaciją galutinai pripažįsta dar jauname amžiuje, kitiems – reikia daugiau laiko ir patyrimų.
Jeigu supratote, jog nesate heteroseksualūs, tai jokiais būdais nereiškia, kad turite keisti save ar savo socialinę aplinką. Jūs – toks pats žmogus kaip ir visi kiti, todėl ir toliau gyvenkite taip, kaip buvote pratę.
Žinoma, visuomenės požiūris į seksualinių mažumų atstovus yra komplikuotas, tad galite sulaukti ir akivaizdžiai neigiamos reakcijos. Tačiau tai niekada gyvenime neturėtų pavirsti į prievartinį spaudimą tapti heteroseksualiems.
Tiesiog reikėtų išmokti nekreipti į tai dėmesio, nes kitų homofobiško požiūrio pakeisti neįmanoma. Gyvenimas yra jūsų, todėl tik patys ir sprendžiate, ką įsileisti į savo miegamąjį.
Šiais laikais išleista nemažai literatūros – knygų, straipsnių – parašytų pačių seksualinių mažumų atstovų, kuriuose išsakoma asmeninė naujai atrastojo kelio patirtis. Tokius rašinius pasiskaityti verta, nes šie žmonės susidūrė su tuo, ką šiuo periodu išgyvenate ir jūs: rasite atsakymus į visus kylančius klausimus.
Jeigu norite įsilieti į naująją bendruomenę, galite prisijungti prie kokio nors seksualinių mažumų klubo. Čia sulauksite milžiniško palaikymo iš tam tikra prasme į jus labai panašių žmonių. Beje, tai puiki erdvė naujoms pažintims.
Nesvarbu, kokios seksualinės orientacijos bebūtumėte – heteroseksualios, homoseksualios ar biseksualios – svarbiausia įsiklausyti į savo vidų. Naujo vaidmens suvokimas ir priėmimas nėra labai sudėtingas procesas ir dažniausiai ateina savaime.