Kitais metais aukštųjų mokyklų dėstytojų ir mokslininkų atlyginimus numatoma mažinti 10 proc.
Penktadienį švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, viceministrė Nerija Putinaitė kartu su Aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos asociacijos atstovais aptarė, kaip būtų galima kompensuoti aukštųjų mokyklų dėstytojų ir mokslininkų atlyginimų mažėjimą. Kitų metų biudžeto projekte numatyta 10 proc. mažinti algas. Pasak G. Steponavičiaus, yra būdų, kaip 2-3 proc. sušvelninti darbo užmokesčio fondo mažinimą.
"Studijų krepšeliuose dėstytojų atlyginimas sudaro gerokai didesnę lėšų dalį nei anksčiau, jos nepalies mokos fondo mažinimas. Svarstytina galimybė atlyginimų mažėjimą papildomai kompensuoti iš ministerijos vidaus finansinių rezervų bei iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamų projektų", - teigė ministras.
Savo ruožtu Aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos asociacijos vadovė docentė Asta Lapinskienė iškėlė dėstytojų didelio darbo krūvio problemą, neleidžiančią skirti laiko mokslinei veiklai, ir siūlė nustatyti valandinio užimtumo ribas. G. Steponavičiaus teigimu, aukštųjų mokyklų vadovai uždirbtas lėšas turi skirti pirmiausia dėstytojams, kurių veikla skatina gauti daugiau pajamų.
Su aukštųjų mokyklų profsąjungų atstovais taip pat kalbėta apie poįstatyminius aktus. Jais būtų galima reglamentuoti papildomai sutelktų lėšų paskirstymą dėstytojų algoms. Sutarta, kad kai Seimo pataisytas biudžeto projektas bus svarstomas Vyriausybėje, kartu su profesinių sąjungų atstovais bus aptarti konkretūs teisiniai mechanizmai, kurie leis iš dalies kompensuoti algų sumažėjimą.