Pasak šią programą pristatančios „Bosca“ rinkodaros ir pardavimo direktoriaus Audriaus Sekliuckio: „Simboliška, kad šios programos pristatymo filmas vadinasi „Paslapčių kelias“. Tai žada paslapčių ir siurprizų, tikiuosi, kad žiūrovai bus nustebinti taip, kaip ir geriausi pasaulio festivaliai, atradę šiuos favoritus.“ Programos pristatymo vakaro svečiams parodytas režisieriaus Ivano Seno detektyvinis trileris „Paslapčių kelias“ - 2013 metų Sidnėjaus tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijos filmas, kuris vėliau dalyvavo Toronto, Busano, Londono ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose.
„Rasinę diskriminaciją ir neapykantą tarp aborigenų ir baltųjų, aštria įtampa supančiotą žmogžudystės tyrimą, korupciją policijoje ir narkomafijos verslą apjungia vienišo detektyvo asmeninis pasiryžimas išnarplioti visą šį kamuolį. Filmas stulbina stipria režisūra, vaizdingais beribės gamtos peizažais ir geriausių Australijos aktorių vaidyba. Finalinė scena, kuri be žodžių tęsiasi beveik 20 minučių, garantuoja efektingą adrenalino pliūpsnį net tiems, kas nemėgsta policinių trilerių“,- pasakoja „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta. Šiemet „Festivalio favoritų“ programoje bus pristatyti išskirtiniai filmai, sukurti remiantis realių žmonių neeilinėmis biografijomis. Vienas iš jų – „Mandela: ilgas kelias į laisvę. Tai bandymas apžvelgti visą Nelsono Mandelos gyvenimą, pradedant gimtojo kaimo ritualinėmis įšventinimo į vyrus apeigomis ir baigiant pirmojo juodaodžio Pietų Afrikos prezidento inauguracija.
Trimis „Oskarais“ apdovanotame „Dalaso klube“ ŽIV virusu užsikrėtęs Ronas Woodroofas atranda nelegalius veiksmingus kontrabandinius vaistus, kurie padeda pratęsti gyvenimą medikų „nurašytiems“ ligoniams. „Daktaru Mirtimi“ pakrikštytas nacių gydytojas Josefas Mengele pabėga nuo teisėsaugos į Argentiną, pasikeičia tapatybę ir įsiprašo gyventi pas draugišką šeimą prie Patagonijos regiono ežero, tačiau netrukus profesinio pašaukimo vedamas pradeda eksperimentuoti su maža mergaite ir kūdikio besilaukiančia jos mama. Tai argentiniečių režisierės, rašytojos, scenaristės Lucios Puenzo drama „Vakolda“ pagal jos pačios parašytą knygą.
Garsi australų šokėja ir performansų atlikėja Kym Vercoe suvienija jėgas su bosnių režisiere Jasmila Zbanič (jos pirmieji du filmai „Grbavica“ ir „Pakeliui“ buvo rodomi „Kino pavasaryje“) tam, kad jautriai primintų serbų karininkų smurtą ir prievartą prieš moteris Balkanų karo metu. Šiurpūs nusikaltimai buvo vykdomi mažame Višegrado miestelyje, kurio vadovai yra paskelbę režisierę persona non grata dėl jos viešų pasisakymų ir jos debiutinio filmo „Grbavica“, todėl beveik visa medžiaga buvo filmuojama slapta ir nelegaliai, apsimetinėjant reklamų gamintojais. Svarbų epizodinį vaidmenį šiame filme sukūrė 2013 metų „Kino pavasario“ žiuri narys Leonas Lučevas.
Juodo humoro kupinoje humaniškoje dramoje „Golgota“ Airijos provincijos miestelio kunigas išpažinties metu išgirsta, kad po savaitės jo laukia mirtis. „Kino pavasario“ žiūrovams kriminaline komedija „Sergėtojas“ pažįstami režisierius ir scenaristas Johnas Michaelas McDonaghas ir aktorius Brendanas Gleesonas nustebina kardinaliai kitokiu dramatiškų emocijų filmu. Lietuvoje rodyto trilerio „Važiuok“ autoriai Nicolas Windingas Refnas ir Ryanas Goslingas netikėtai, neatpažįstamai ir šokiruojančiai pasikeitė brutaliame ir skandalingų atsiliepimų susilaukusiame filme „Atleidžia tik Dievas“, kuriame Kristin Scott Thomas užburia įsimintinu ir bauginančiu mafijos bosės vaidmeniu.
Iš Irano išvaryta, šiuo metu Paryžiuje gyvenanti gražuolė aktorė Golshifteh Farahani vaidmeniu vesterniško stiliaus dramoje „Mano mielas pipirų kraštas“ atkreipia viso pasaulio dėmesį į kurdų kaimo gyventojų norą atstatyti savo gražų gyvenimą, žlugus diktatoriškam Saddamo Husseino režimui.
Visa informacija apie programą „Festivalio favoritai“: http://kinopavasaris.lt/filmai