Leidinio „South China Morning Post“ teigimu, valdininkai jėga atiminėjo karstus iš kaimo gyventojų trijose provincijose. Vėliau juos naikino ekskavatoriumi, o pagyvenę žmonės protestuodami dėl tokio elgesio bandė į juos gultis.
Karstų gamyba šiuo metu regione taip pat yra uždrausta. Vienas iš vietos gyventojų pareiškė, kad vargšams prireikė daugelio metų, kad sugebėtų sutaupyti penkis tūkstančius juanių (apie 620 eurų) įsigyti karstą, o valdžia pasiūlė vos dviejų tūkstančių kompensaciją. Jo teigimu, valdininkai uždraudė ir kitus laidotuvių atributus, pavyzdžiui, antkapius.
Tai nėra pirmas toks atvejis Kinijoje. Anksčiau Šandongo provincijos vadovybė taip pat uždraudė tradicines laidotuves. Remiantis naująja politika, mirusiuosius reikia kremuoti, o artimieji privalo pateikti dokumentus dėl tokios procedūros atlikimo.
Tačiau tradicijos neišsigyvendina vien valdininkams priėmus sprendimą – daugeliui Kinijos gyventojų po mirties svarbu būti užkastam į žemę. Todėl kai kurie griebiasi „kūnų prekybos“, kad sudegintų svetimą lavoną ir gautų sertifikatą, o artimo žmogaus kūną palaidotų pagal savo papročius.
Viename iš Šandongo miestų šių metų balandžio mėnesį penki vyrai buvo pasodinti į kalėjimą už kūnų vogimą ir pardavimą kremavimui.