Kaip JAV, taip ir Kinijoje ginkluotosios pajėgos yra sudarytos iš daugelio skirtingų padalinių. Į Kinijos Liaudies armiją įeina laivynas, aviacija ir sausumos pajėgos, o taip pat dar vienas papildomas elementas – Kinijos liaudies sukarinta milicija. KLSM kardinaliai skiriasi nuo kitų panašių struktūrų – jos naudojamos vidinių problemų sprendimui. Jie taip pat pirmieji visoje kariuomenės struktūroje pirmieji paskelbė, kad naudoja vaizdo žaidimus gerindami personalo gyvenimo kokybę.
„Phoenix News“ pateikia KLSM paruoštą ataskaitą, kaip jie gerina savo 800 tūkst. karių moralinį nusiteikimą. Pateikiami ir pavyzdžiai, pavyzdžiui, padalinyje yra sukurta „šypsenų siena“, ant kurios yra klijuojamos besišypsančių milicininkų nuotraukos. Tačiau, didžiausio dėmesio susilaukia „kariniai žaidimų kambariai“.
Rašoma, kad šie kambariai puikiai atitinka pavadinimą. Specialiai įrengtose patalpose sustatyti kompiuteriai, kuriais galima žaisti kompiuterinius žaidimus. KLSM neįvardijo konkrečių žaidimų, tačiau žaidimų rūšis įvardijo: šaudyklės, strateginiai žaidimai, kovos žaidimai ir žaidimai žaisti keliems žmonėms vienu metu. Pasak KLSM, šie kambariai itin populiarūs milicininkų tarpe.
Be atsipalaidavimo tikslo, KLSM vaizdo žaidimus naudoja ir vietoje treniruočių. Tokių žaidimų kaip Counter Strike ar kinų atitikmuo „The Glorious Mission“ kovotojai yra ruošiami tikriems mūšiams. Tokius pačius treniruočių metodus naudoja ir JAV, bei kitų valstybių kariuomenės.
Vienas iš KLSM karių vardu Denas tikino, kad žaidimai jam padeda lavinti refleksus. Jo teigimu, žaisdamas jis mokosi komandinio darbo, taip pat tai padeda geriau pasiruošti kovinėms užduotims.