Grupė „teroristų“ penktadienį surengė ataką prieš civilius Šačė rajone, kur nužudė keturis žmones, sužeidė dar 14. Saugumo pajėgos per šį išpuolį nušovė 11 užpuolikų, nurodė Kinijos valstybinis transliuotojas CCTV.
Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ patvirtino aukų skaičių, remdamasi vietos valdžios paskelbtu pranešimu.
Peiliais ir savadarbiais sprogstamaisiais užtaisais ginkluoti vyrai penktadienį apie 14 val. 30 min. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku užpuolė praeivius vienoje komercinėje gatvėje, informavo „Xinhua“.
Tame rajone patruliavę policininkai nukovė 11 užpuolikų. Įvykio vietoje pareigūnai rado sprogmenų, peilių ir mėsos kapoklių. Sužeistieji buvo evakuoti ir hospitalizuoti, pridūrė naujienų agentūra.
Už 200 kilometrų nuo Kašgaro esantis Šačė rajonas, kurį uigūrai vadina Jarkandu, liepą, prieš musulmonų šventojo Ramadano mėnesio pabaigą, buvo tapęs įnirtingų susirėmimų arena.
Policijos pareigūnai vėliau nukovė dešimtus užpuolikų, kurie „puolė civilius ir transporto priemones“, nurodė valstybinė žiniasklaida.
Naujausi neramumai pabrėžė blogėjančią padėtį Sindziange, kur Pekinas pastaraisiais ėmėsi griežtų saugumo priemonių. Buvo oficialiai paskelbta apie dešimtis įvykdytų mirties bausmių ir šimtus areštų, po kurių įtariami „teroristai“ būdavo paskubomis nuteisiami viešuose teismo procesuose.
Prieš penkias dienas kalinamo uigūrų intelektualo Ilhamo Tohti (Ilchamo Tochčio) studentai stojo prieš Kinijos teismą už uždarų durų. Jie, kaip ir jų profesorius, yra kaltinami „separatizmu“.
Kinijos teisėjas penktadienį atmetė I.Tohti apeliaciją dėl jam rugsėjį skirto įkalinimo iki gyvos galvos.
Autoritetingas ekonomistas I.Tohti yra laikomas nuosaikiu veikėju ir seniai pasisako prieš uigūrų persekiojimą Sindziange, bet nereikalavo visiškos regiono nepriklausomybės.
Ekspertai sako, kad ši intelektualui skirta itin griežta bausmė rodo, kad įtampa Sindziange veikiausiai neatslūgs. Šiame didžiuliame šiaurės vakariniame regione nuo praėjusios vasaros per smurto išpuolius ir saugumo pajėgų represijas žuvo šimtai žmonių.
Sindziange dažni neramumai, kuriuos įplieskia didžiulė įtampa tarp Kinijoje daugumą sudarančių hanų ir musulmonų uigūrų, kurių aktyvistus valdžia kaltina smurtavimu.
Dalis uigūrų yra nusistatę prieš Pekino valdžią.
Jie sako tapę diskriminacijos aukomis ir esą atriboti nuo Sindziange vykdomos sparčios ekonomikos plėtros teikiamų privalumų. Uigūrai skundžiasi, kad į jų regioną plūsta etniniai kinai iš kitų šalies dalių.
Ekspertai ir žmogaus teisių aktyvistai sako, kad Pekino vykdomas uigūrų religijos ir kultūros persekiojimas kursto konfliktą šiame regione.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.