• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausio „Forbes“ žurnalo pateiktame turtingiausių Kinijos gyventojų sąraše galima įžvelgti, kad šalis išgyvena dar vieną aukso amžių. Milijardierių skaičius pakilo iki 128 nuo pernai metais buvusio 79. Tik JAV turtingiausių žmonių sąraše yra daugiau milijardierių, tačiau Kinija sparčiai vejasi.

REKLAMA
REKLAMA

Bendras 400 turtingiausių Kinijos gyventojų turtas išaugo iki 423 mlrd. JAV dolerių nuo pernai buvusio 314 mlrd. JAV dolerių. Pokyčius Kinijos turtingųjų tarpe atspindi tai, kad šiemet sąraše atsidūrė daugiau nei 100 žmonių, kurie pernai nepateko į šį sąrašą. Norint patekti į šių metų sąrašą reikėjo turėti mažiausiai 425 mln. JAV dolerių turto. Pernai ši riba siekė tik 300 mln. JAV dolerių.

REKLAMA

Paslaugų sferos verslininkai ir toliau klesti. Šių metų sąrašo pirmoje vietoje atsidūrė gėrimų gamintojos „“Wahaha“ vadovas Zong Qinghou. Kompanija sulaikė didelio pelno po to, kai buvo išspręstas ginčas su „Danone“ dėl bendrų įmonių kontrolės.

Interneto išaugimas bei vietinių kompanijų dominavimas šioje srityje pasireiškė tuo, jog paieškos sistemos „Baidu“ vienas iš įkūrėjų Robinas Li užėmė antrąją vietą Kinijos turtingiausių žmonių sąraše.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei 40 sąrašo atstovų vykdo savo veiklą farmacijos ir sveikatos srityse ir tai yra beveik trečdaliu daugiau nei praėjusiais metais. Šis išaugimas yra sveikintinas, kadangi visuomenė reikalauja didesnio medicinos pramonės pasirinkimo, o vyriausybė siekia padidinti šios pramonės pasaulinį konkurencingumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nekilnojamo turto pramonė šiais metais kiek nusilpo dėl vyriausybės pastangų sumažinti būstų kainas. Didžioji dauguma sąrašo narių, kurių turtas sumažėjo, buvo nekilnojamo turto bendrovių atstovai. Tarp jų buvo ir pernai turtingiausių buvęs Wang Chuanfu. Jo automobilių gamintojos „BYD“ 10 proc. akcijų priklauso Warreno Buffetto „Berkshire Hathaway“ kompanijai.

REKLAMA

Kai kurie sąrašo nariai nesutiko su „Forbes“ paskaičiavimais. Viena kompanija tvirtino, kad viešai prieinami dokumentai apie jos nuosavybės teises yra klaidingi, ir dėl to pagrindinis savininkas neturėtų būti įtrauktas į sąrašą.

Kai kurių turtingiausių Kinijos gyventojų noras slėptis nuo visuomenės negali būti gerais ženklas Kinijos kaip pripažintos pasaulinės ekonomikos įvaizdžiui. Sunku įsivaizduoti, kaip kompanijos migloti skaičiai jai padeda reklamuoti savo produkciją bei paslaugas. Greičiausiai, kad Kinijos rinka yra tokia didelė, jog niekam tai nerūpi.

Tačiau jei Kinijos kapitalo rinkos ilguoju laikotarpiu nori normaliai funkcionuoti bei daug pasiekti, tuomet investuotojų visuomenė turi tiksliai žinoti visą finansinę informaciją. Tokiu atveju turi būti galima pasiekti viešai prieinamus dokumentus, kurie atskleistų, kas yra kompanijos savininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų