„Barclays research“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad aukso paklausa Kinijoje turėtų augti. Manoma, kad ekonomikos lėtėjimas iš esmės pakeistų aukso pirkimo priežastį Kinijoje – šis taptų ne aksesuaru, o turto kaupimo priemone.
„Ekonomikos lėtėjimas gali supurtyti pasitikėjimą valdžia, o tai lemtų pastebimą juaniais kaupiamo turto mažėjimą. Tokie procesai lemtų išaugusią aukso vertę vidaus investuotojams, kurie kitas kaupimo priemones suvoks, kaip per daug nestabilias“, – pasakojo „Barclays“ analitikas Sudakshinas Unnikrishnanas.
Analitikas pridūrė, kad Kinijos ekonomikos problemos gali paskatinti pirkimo įpročių pokyčius susijusius su auksu. Tradiciškai auksas Kinijoje perkamas, kuomet jo kaina tarptautinėje rinkoje mažėja, tačiau dabar tikimasi, kad kinai auksą kaups vis nuosekliau, rašo CNBC.
Šiuo metu tik Indija lenkia Kiniją aukso paklausos atžvilgiu. Auganti infliacija Kinijoje vis labiau masina naudoti taurųjį metalą, kaip kaupimo priemonę, o tai lėmė iki 1 260 JAV dolerių (3 373 litus) už unciją išaugusią aukso vertę.
Šiais metais aukso kainos smuko bemaž ketvirtadaliu, daugiausia dėl aukso lydiniais grįstų biržoje prekiaujamų fondų išpardavimų. Pastebima, kad lėtėjanti ekonomika lems žaliavinių metalų kainos mažėjimą, tačiau „Barclays“ analitiko nuomone, aukso paklausa Kinijoje lems šio metalo vertės augimą.
Baimes dėl Kinijos ekonomikos apsukų mažinimo paskatino šalies tarptautinės prekybos statistika, kuri rodo, kad birželio mėnesį eksporto apimtys mažėjo pirmą kartą nuo 2012 sausio, tuo tarpu importas krito 0,7 proc., nors buvo prognozuojamas 8 proc. augimas.
CNBC duomenimis, didžiausi pasaulio bankai suskubo koreguoti Kinijos ekonomikos prognozes šiems metams. Kinijos pareigūnai užsiminė, kad BVP augimas gali nukristi žemiau 7 proc., kas komplikuotų šalies užsibrėžtą tikslą per metus ekonomiką paauginti bent 7,5 procento.