• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Kinijoje triukšmingai prasidėjo Naujieji Metai pagal Mėnulio kalendorių - 1,3 mlrd. šalies gyventojų Kiaulės metus pasitiko vaišėmis, gėrimais ir galingais fejerverkų pasirodymais.

REKLAMA
REKLAMA

Naktį Pekiną drebino smarkūs sprogimai, mat miestiečiai paleido rekordiškai daug fejerverkų, kad atbaidytų piktąsias dvasias ir Naujaisiais Metais prisikviestų sėkmę.

REKLAMA

Kiaulės metai pagal kinų zodiaką laikomi pačiais sėkmingiausiais, tad ligoninės tikisi padidėsiančio gimstamumo.

Dabar kinų laukia šventinė nedarbo savaitė. Šeštadienį, Naujųjų Metų išvakarėse, daugiausia bendrauta šeimos rate, lankytos šventyklos, o vakare prasidėję įspūdingi fejerverkai tęsėsi ir Naujųjų Metų dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę kilo, ko gero, didžiausia žmonių migracijos banga pasaulyje: šimtai milijonų kinų grūdosi į traukinius, lėktuvus, autobusus ir laivus, kad spėtų šventėms pargrįžti namo.

Tačiau statybininkams, plušantiems prie objektų, kuriuose vyks 2008 metų Pekino olimpinės žaidynės, švęsti neteko - kaip pranešė žiniasklaida, jiems buvo nurodyta dirbti visą šventinę savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugumai likusiųjų kinų šventės prasidėjo šeštadienį. Visą dieną pokšėję pavieniai fejerverkai galiausiai susiliejo į iš visų miesto rajonų sklindantį galingą garso ir šviesos srautą, vidury nakties neleidusį užmigti 15 mln. gyventojų.

REKLAMA

Paraką išradę kinai tradiciškai leidžia fejerverkus tam, kad atbaidytų piktąsias dvasias, nešančias nelaimę.

Prieš dvejus metus Kinijos sostinėje buvo panaikintas 12 metų galiojęs draudimas šaudyti fejerverkus, priimtas saugumo sumetimais.

Nors daugumai kinų kiaulė reiškia gerovę ir laimę, įmitusio rausvo gyvūno atvaizdą rodyti per valstybinę televiziją buvo uždrausta, nuogąstaujant, jog tai gali įžeisti 20 mln. Kinijos musulmonų, kurių tikėjimas draudžia vartoti kiaulieną.

REKLAMA

Ateities pranašautojai įspėja, kad Kiaulės metais ne viskas bus piešta rožinėmis spalvomis. Kaip aiškino Honkongo feng šui žinovas Raymondas Lo (Raimondas Lo), pagal Mėnulio kalendorių šie ugninės Kiaulės metai yra vandens ženkle.

"Laukiama būsiant daugiau tarpusavio nesutarimų ir nedarnos, kurie tam tikrose šalyse netgi gali peraugti į regioninius karinius veiksmus, sukilimus ir maištą arba perversmus", - teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinijos vadovybė pasinaudojo proga aplankyti skurdžias ir atokias šalies vietoves, kad papopuliarintų vyriausybės vykdomą politiką ir prisiimtų nuopelnus už išaugusią gerovę.

Prezidentas Hu Jintao (Hu Dzintao) nuvyko į kaimiškąją Gansu provinciją, laikomą viena skurdžiausių visoje Kinijoje. Apsilankęs tame pačiame kaime, kurį apžiūrėjo prieš aštuonerius metus, šalies vadovas sakė esąs patenkintas pastebėjęs daugiau klestėjimo ženklų.

REKLAMA

"Pastatyta naujų namų ir sukaupta daug maisto, tai rodo, kad Dapingo žmonių gyvenimas iš tikrųjų pagerėjo", - prezidento žodžius, pasakytus Dapingo kaimiečiams prie kaimo salės, cituoja naujienų agentūra "Xinhua".

"Xinhua" nurodo, kad Gansu ūkininkai per metus vidutiniškai uždirba po 2 100 juanių (712 litų) - virš 30 proc. mažiau nei šalyje vidutiniškai gauna dirbantieji kaime ir nepalyginamai mažiau nei uždirba miestiečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų