Kinijoje įsigaliojo naujas įstatymas, kuriuo remdamiesi senyvo amžiaus tėvai galės savo vaikus paduoti į teismą dėl to, kad šie jiems per mažai skiria dėmesio.
Nors minėtas įstatymas įpareigoja vaikus tėvus lankyti „dažnai“, jame nėra nurodomas apsilankymų dažnumas ir kitos privalomos aplinkybės.
Sparčiai besivystanti Kinija susidūrė su labai rimta problema, kuomet sugriuvus tradicinei šeimos santvarkai, kuomet vaikai jausdavo pareigą pasirūpinti savo tėvais, senyvi žmonės apgyvendinami senelių pensionatuose ar savarankiško gyvenimo namuose.
Neseniai šalies žiniasklaida aprašė istoriją, kuomet sūnus savo seną motina net dvejus metus laikė patalpoje, kuri buvo skirta kiaulių auginimui. Į viešumą iškyla vis daugiau istorijų apie vaikų piktnaudžiavimą tėvų gerove, siekiais be jų žinios naudotis jų turtu ir pan.
Specialistai įspėja, kad tokia situacija glaudžiai susijusi ir su Kinijos vieno vaiko politika, prie to dar prisideda ir ankstyvas senėjimas bei kiti faktoriai, tad toks socialinis atotrūkis ir vaikų nenoras rūpintis tėvais kelia rimtą grėsmę šalies socialinei sistemai ir tolesniam ekonomikos augimui.