Jau suburtas pirmasis 30 žmonių padalinys. Kinijos valdžia teigia, kad jo užduotis bus tik internetinės erdvės saugumo užtikrinimas.
Gynybos ministerijos atstovai teigia, kad hakeriai kelia pavojų ir šalies visuomeninėms, ir karinėms institucijoms. Kadangi šalies „online“ erdvė nėra tinkamai apsaugota, buvo pasamdyti atitinkantys specialistai. Pabrėžiama, kad toks sprendimas yra laikinas ir nekelia grėsmės kitoms šalims.
Vakaruose tokie veiksmai sukėlė įtarimą. Manoma, kad išlaidos kibernetinei kariuomenei siekia milijonus dolerių, o valdžios siekiai nėra taikūs.
Kol kas situacija nepanaši į kibernetinį karą, tačiau vasarį antivirusinės programinės įrangos gamintoja „McAfee“ teigė, kad kinų hakeriai prasibrauna į naftos gigantų kompiuterines sistemas ir vagia finansinius dokumenus bei kitą konfidencialią informaciją.
Kinijos valdžia teisinasi, kad šalies IT specialistų galimybės gana ribotos ir Vakarai jas pervertina. Manoma, kad kibernetinė kariuomenė gali ir vykdyti cenzūrą internete, papildydama Didžiąją kinų ugniasienę.