Kinijos prezidentas Xi Jinpingas prižiūrėjo tas ceremonijas, važiuodamas juodu automobiliu pro tūkstančius karių ir šimtų tankų bei raketų prieš prasidedant paradui Tiananmenio aikštėje.
Kinijos „visiška pergalė“ prieš japonų invaziją „atkūrė Kinijos kaip didžiosios valstybės statusą pasaulyje“, pabrėžė Xi Jinpingas.
„Nepalaužiama Kinijos liaudis narsiai kovojo ir galiausiai laimėjo visišką pergalę prieš japonų militaristinius agresorius, tokiu būdu išsaugodami 5 000 metų senumo Kinijos civilizaciją ir apgindami taiką“, – pridūrė šalies vadovas.
Jis vadino tą aštuonerius metus trukusį konfliktą kaip „lemiamą mūšį tarp teisingumo ir blogio, tarp šviesos ir tamsos“.
Paradas buvo surengtas Kinijai vis griežčiau reiškiant savo pretenzijas teritoriniuose ginčuose su kaimyninėmis Azijos šalimis po to, kai šalies kariuomenės plėtrai buvo skiriama dviženklė procentinė dalis nuo bendrojo vidaus produkto.
Tačiau Xi Jinpingas paskelbė, kad Kinijos ginkluotosios pajėgos, kurios yra didžiausios pasaulyje, bus sumažintos 300 tūkst. karių ir kad Pekinas „nesieks hegemonijos“ pasaulyje.
Kinijos vadovybė jau kelis dešimtmečius mažina Liaudies išvadavimo armiją, turinčią 2,3 mln. karių, siekdama padaryti ją veiksmingesnę.
Galingųjų Vakarų šalių lyderiai į šį paradą neatvyko, bet Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžtinai dalyvavo.
Prezidentas: žadame kariuomenę sumažinti 300 tūkst. karių
Prieš didžiulį karinį paradą, skirtą Antrojo pasaulinio karo pabaigos 70-osioms metinėms atminti, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas paskelbė, jog šalis sumažins savo nuolatines ginkluotąsias pajėgas, kurios yra didžiausios pasaulyje, 300 tūkst. karių.
Pekinas „nesieks hegemonijos“ pasaulyje, pažymėjo šalies vadovas.
Kinijos vadovybė jau kelis dešimtmečius mažina Liaudies išvadavimo armiją, turinčią 2,3 mln. karių, siekdama padaryti ją veiksmingesnę.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.