Tarp Kinijos ir Irano susiklostę geri verslo santykiai, į kuriuos neturėtų būti pasikėsinta jokiomis naujomis sankcijomis dėl Irano branduolinės programos, penktadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerija. Pasak jos, sankcijos nėra būdas išspręsti problemą.
Iranas jau ir taip susiduria su Jungtinių Tautų sankcijomis. Be to, JAV bei Europos Sąjunga (ES) taip pat pateikė vienašališkas sankcijas.
Naujos ES sankcijos, kurios šiuo metu yra aptariamos, bus svarbi Vakarų pastangų dalis padidinti spaudimą Teheranui po to, kai šią savaitę pasirodęs Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) pranešimas sustiprino įtarimus, jog Iranas siekia sukurti branduolinį ginklą.
„Kaip ir dauguma šalių, Kinija ir Iranas turi prekybos reikalų, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Hongas Lei. – Šie ryšiai abiem šalims yra naudingi. Jie nekenkia nei kitų šalių, nei tarptautinės bendruomenės interesams ir nepažeidžia Saugumo Tarybos rezoliucijų. Kinijos pozicija dėl branduolinių ginklų daugėjimo taip pat nesumenkina šių ryšių (...). Noriu pakartoti, kad dialogas ir bendradarbiavimas yra efektyviausi būdai išspręsti Irano branduoliniam klausimui. Spaudimas ir sankcijos iš esmės nepadės įveikti šios problemos“.
Taip pat skaitykite:
JAV puolimo prieš Iraną atveju bijo nenumatytų pasekmių
Kaip įveikti JAV ir Izraelį: slaptas Irano ir Sirijos karinis planas