Valstybės saugumo ministerijos oficialiame pranešime „WeChat“ sakoma, kad MI6 agentai įtikino nusižengti vyrą, vardu Wangas, dirbusį „konfidencialų darbą“ centriniame valstybės aparate, kartu su žmona, vardu Zhou. Pranešime sakoma, kad jiedu abu buvo centrinės Kinijos valstybinės agentūros darbuotojai ir kad „didelė šnipinėjimo byla“ buvo atskleista „neseniai, po kruopštaus nacionalinių saugumo organų atlikto tyrimo“.
Pasak ministerijos, britų šnipai pradėjo verbuoti Wangą, kai jis 2015 m. pradėjo studijuoti JK, rengė jam vakarienes ir keliones, kad „suprastų jo charakterio silpnybes, pomėgius ir poreikius“. Sužinoję, kad Wangas „labai troško pinigų“, jie pasiūlė jam teikti gerai apmokamas konsultavimo paslaugas, susijusias su centrinių valstybės agentūrų vidaus darbu. Vėliau MI6 darbuotojai atskleidė Wangui savo tapatybę ir nurodė jam grįžti į Kiniją rinkti žvalgybos duomenų bei įtikino įtraukti į šią veiklą ir žmoną Zhou.
Teigia esą surinkę įrodymus
Ministerija teigia surinkusi įrodymus ir pritaikiusi „griežtas priemones“ prieš Wangą bei pridūrė, kad byla toliau tiriama. Pranešime nieko nepasakyta apie Wango ir Zhou buvimo vietą Kinijoje ar jų perduotos informacijos pobūdį.
Kinija ir Vakarų valstybės jau senokai kaltina vieną kitas šnipinėjimu, bet tik neseniai buvo atskleistos kai kurios įtariamų atvejų detalės. Praėjusį mėnesį Didžiosios Britanijos policija pranešė, kad Matthew Trickettas, kaltinamas padėjęs pusiau autonominiam Kinijos Honkongo miestui rinkti žvalgybos duomenis Jungtinėje Karalystėje, buvo rastas negyvas, jis mirė neaiškiomis aplinkybėmis.
Balandį Vokietijos valdžia suėmė keturis asmenis, įtariamus šnipinėjimu Kinijai. Tą pačią savaitę Didžiosios Britanijos policija apkaltino du vyrus, nuo 2021 m. iki pernai perdavusius slaptą informaciją Pekinui.