• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią vasarą Kinija į aplink Žemę skriejančią savo kosminę laboratoriją, ilgainiui tapsiančia kosmine stotimi, ketina nusiųsti tris savo astronautus.

REKLAMA
REKLAMA

Ši kosminė misija planuojama tarp birželio ir rugpjūčio, remdamasis Kinijos valstybine naujienų agentūra „Xinxua“, pranešė „Space.com“.  Tai bus jau ketvirtasis Kinijos astronautų, vadinamų taikonautais, pilotuojamas kosminis skrydis. Jo metu kosminis laivas „Shenzhou 9“ su 3 įgulos nariais prisijungs prie Kinijos kosminės laboratorijos „Tiangong 1“, būsimosios kinų kosminės stoties modulio.

REKLAMA

„Tiangong 1“ į kosmosą buvo iškelta praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Lapkričio mėnesį šios kosminės laboratorijos sistemas patikrino prie jos sėkmingai prisijungęs nepilotuojamas Kinijos kosminis laivas „Shenzhou 8“.

Tačiau vasarą įvyksiančio  „Shenzhou 9“ skrydžio metu kosminis laivas su kinų astronautais prie „Tiangong 1“ prisijungs naudojant rankinį valdymą. Į kosminę laboratoriją atvykę kinai kurį laiką ten gyvens ir dirbs vykdydami mokslinius eksperimentus, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet į „Tiangong 1“ atvyks ir dar vienas kinų pilotuojamas laivas. Kinijos kosmoso programos atstovai užsimena, kad per pirmąjį arba antrąjį skrydį į  „Tiangong 1“ gali atvykti ir pirmoji kinų taikonautė.

„Tiangong 1“yra 3,4 m pločio ir 10,4 m ilgio nedidelė kosminė stotis, kurios masė - 8,5 tonos. Energiją jai tiekia didelis saulės fotoelementų masyvas. Kinija planuoja orbitoje aplink Žemę iki 2020 m. pasistatyti didesnę 60 tonų masės kosminę stotį, o po to planuoja pilotuojamą skrydį į Mėnulį. Pirmasis Kinijos astronautas į kosmosą pakilo 2003 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų