Statinyje gyventi galės 17,4 tūkst. žmonių, tačiau jame taip pat veiks ir viešbučiai, ligoninės, mokyklos, įstaigos ir 104 greitaeigiai liftai. Beveik kilometro aukščio bokštas bus beveik 10 metrų aukštesnis už dabar aukščiausią pasaulyje dangoraižį Dubajuje (JAE) „Burj Khalifa“ (828 metrai), o kainuos perpus mažiau.
Greta jo aukščiausi Europos statiniai (ilgą laiką aukščiausiu buvęs 309 metrų aukščio Londono „Shard“ ir visai neseniai titulą iš jo perėmęs 339 metrų aukščio Maskvos „Mercury City Tower“) atrodytų kaip nykštukai.
Kai kinų rekordinis dangoraižis bus pastatytas, į aukščiausių planetos pastatų dešimtuką pateks net 9 statiniai iš Azijos. Tiesa, įspūdingiausias būsimojo „Sky City“ akcentas – jo statybos truks vos 90 parų. Siekti svaiginamų tempų (mažiausiai po penkis aukštus per savaitę) turėtų leisti revoliuciniu vadinamas „konvejerinis“ statybos metodas, kai dangoraižis taupant laiką bus „lipdomas“ iš blokų, pagamintų ne statybos aikštelėje.
Svaičiojimai apie rekordiškai trumpą statybų laiką – ne iš piršto laužti. Kinų kapitalo bendrovė „Broad Group“, kuri ir realizuos šį projektą, pernai 30 aukštų pastatą pastatė per 15 dienų. Bendrovės atstovai tikina, kad rekordinio aukščio statinys be vargo atlaikys 9 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimus.
„Broad Group“ verslą devintajame dešimtmetyje pradėjo nuo oro kondicionavimo sistemų. „Sky City“ projekte dirbs 3 tūkst. žmonių.
Pastato plotas sieks maždaug milijoną kvadratinių metrų, jį sudarančios plieno konstrukcijos svers daugiau kaip 200 tūkst. tonų. Užbaigtas „Sky City“ taps miestu-bokštu, kuriame bus įrengta 5 tūkst. būstų 17,4 tūkst. gyventojų, taip pat 1 tūkst. vietų viešbutis, ligoninė, penkios mokyklos, įstaigų segmentas. Dangoraižio statybos sąmata – apie 400 mln. svarų („Burj Khalifa“ Dubajuje kainavo 940 mln. svarų).
„Broad Group“ dar laukia, kad projektui žalias šviesas uždegtų Kinijos vyriausybė. Tikimasi, kad projekto darbai pajudės gruodžio pabaigoje, o atidarymui „Sky City“ bus paruoštas iki 2013 m. balandžio.