Velionio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo vyresnysis sūnus Kim Jong Namas gruodžio pabaigoje slapta apsilankė Pchenjane, kur atsisveikino su mirusiu tėvu. Tai pirmadienį pranešė Japonijos laikraštis „Yomuri“, remdamasis KLDR diplomatiniais šaltiniais.
Kaip pranešama, Kim Jong Namas naudojosi padirbtu pasu, kad išlaikytų savo vizitą paslaptyje. Kim Jong Ilo vyresnysis sūnus atvyko į KLDR sostinę tiesioginiu reisu iš Kinijos anklavo Makao, kur jis nuolat gyvena, apsilankė memorialiniame komplekse ir po kelių dienų išvyko iš Pchenjano.
Kaip informavo leidinį jo šaltiniai, Kim Jong Namas nusprendė nedalyvauti oficialioje tėvo laidotuvių ceremonijoje dėl savo pareiškimų apie valdžios perdavimą Šiaurės Korėjoje. Pernai jis kritikavo Kim Jong Ilo ketinimą perduoti valdžios įgaliojimus jaunesniajam sūnui Kim Jong Unui.
Kim Jong Namas jau daug metų gyvena užsienyje. Jo išvykimo iš KLDR dingstis buvo 2001 metais įvykęs incidentas, po kurio Kim Jong Namas pakliuvo į tėvo nemalonę. Tada jis buvo sulaikytas Japonijoje, kai mėgino įvažiuoti į šalį su padirbtu pasu, kad apsilankytų Tokijo Disneilende. Buvusio Šiaurės Korėjos lyderio vyresnysis sūnus gana aktyviai bendrauja su užsienio žiniasklaida ir laisvai reiškia savo nuomonę apie padėtį šalyje. Savo interviu jis ne kartą pabrėžė, jog nedalyvaus kovoje dėl valdžios, kadangi nesidomi politika.
Pietų Korėja pasiruošusi bendradarbiauti
Seulas pasirengęs bendradarbiauti su naująja KLDR vadovybe, kurios lyderiu paskutinėmis 2011 metų dienomis tapo Kim Jong Unas – velionio šalies vadovo Kim Jong Ilo jaunesnysis sūnus. Tai pirmadienį savo kreipimesi per televiziją pareiškė Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung Bakas.
„Mes galime kartu pradėti naują epochą mūsų šalių santykiuose“, – pabrėžė jis. Lee Myung Bakas pareiškė viltį, kad 2012 metai bus „posūkio taškas“ sprendžiant esminius Šiaurės ir Pietų savitarpio santykių klausimus, konkrečiai – KLDR branduolinę problemą. Kartu Pietų Korėjos lyderis įspėjo Pchenjaną, kad Seulas „pasirengęs ryžtingai reaguoti į provokacijas“, ir paragino Šiaurės Korėjos vadovybę jų nesigriebti.
Taip pat skaitykite:
Kodėl Šiaurės Korėja verkia? (video) (foto)
Kas iš tiesų valdys Šiaurės Korėją: įtakingiausi šalies žmonės (foto)
10 faktų apie naująjį mistiškąjį Šiaurės Korėjos lyderį (foto)