Palyginimui, per praėjusį gripo sezoną, kuris tęsiasi nuo spalio iki gegužės mėnesio, numirė 27 žmonės, dar prieš metus jų buvo 21.
Tuo metu per vasarą, kai, atrodo, sergamumas oro-lašeliniu būdu plintančiomis infekcijomis nuslopsta, pirminiais duomenimis, koronavirusas pareikalavo net 16 asmenų gyvybių. 7 iš jų buvo moterys, 9 – vyrai.
Kaip rodo atvirieji Statistikos departamento duomenys, didžioji dalis mirusiųjų buvo vyresnio ir itin garbaus amžiaus žmonės. Tiesa, tarp jų pasitaikė ir 50–59 metų amžiaus grupei priklausęs kaunietis. Būtent iš šio miesto buvo daugiausiai mirusių per minimą laikotarpį.
Infekcijos pakilimai nestebina
Gydytojai gi sako, kad susirgimų COVID-19 pakilimai šiltuoju metu jų jau nestebina. „Koronavirusui kas 2–3 mėnesius būdingos sergamumo bangos, tad tai, kad vasarą yra toks pakilimas, visiškai nestebina“, – neseniai portalui tv3.lt sakė šeimos gydytoja Jurga Dūdienė.
Kaip skelbė ji socialiniame tinkle, skambučių kiekis dėl ligos ir nedarbingumo pažymėjimų tik auga, o nerimą didina tai, kad vaikai jau grįžta į kolektyvus.
Portalas tv3.lt primena rašęs, kad jau prieš kurį pastebėtas COVID-19 atvejų augimas visame pasaulyje, kurį sukėlė nauja „FLiRT“ grupės atmaina. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prieš gerą savaitę pranešė, kad naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje pradėjo didėti nuo liepos mėnesio ir prasidėjo 6 savaitėmis anksčiau nei pernai.
Pasak NVSC, šiuo metu šalyje vyrauja COVID-19 viruso „Omicron“ variantas ir jo subvariantai, vadinami „FLiRT“. Skelbiama, kad nėra duomenų, jog ši atmaina būtų pavojingesnė ar susijusi su sunkiau persergama infekcija.
Siekiant išvengti užsikrėtimo tikimybės ir išlikti sveikiems, NVSC gyventojams primena, kad susibūrimuose derėti nepamiršti užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonių, tai yra dažniau plauti rankas ir jas dezinfekuoti, taip pat laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, o pajutus peršalimą ar panašius simptomus likti namuose.
Viskas daroma kad zmones mirtu . Ko jie dar vaidina kad jiems rupi zmones .