• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Audrai užklupus kelyje ugniagesiai gelbėtojai pataria nesiartinti ne tik prie medžių, bet ir prie elektros linijų ar net kelio ženklų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau rašyta, šeštadienį praūžusi vėtra pareikalavo aukų. Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip siaučiant gamtos stichijai reikėtų elgtis namuose ir kelyje.

REKLAMA

Medžiai virto mieste ir rajone

Per savaitgalį  Šiaulių apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai keturiolika kartų pranešta apie ant kelio užvirtusius medžius. Medžiai virto ne tik Šiaulių rajone, bet ir mieste. Sekmadienį  apie 7 valandą ryto Tilžės ir Purienų gatvių sankryžoje ugniagesiams gelbėtojams teko traukti grandininius pjūklus ir supjaustyti ant kelio gulintį medį.

REKLAMA
REKLAMA

Kelyje, važiuojant nuo Bubių link Kurtuvėnų, praūžusi audra sutrikdė eismą.  Čia gamtos stichijos neatlaikė ir ant kelio užvirto net keturi medžiai. Apie 6 valandą ryto ugniagesiai gelbėtojai supjaustė medžius ir nuvilko juos į šalikelę. Dar du medžiai nuvirto ir kelią užtvėrė Šiaulių rajone esančiame Mirsiškės kaime. Pabalvės ir Gervėnų kaimuose ugniagesiai gelbėtojai supjaustė ir nuo kelio patraukė po vieną medį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visus daiktus reikia susinešti į vidų

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gaisrų tyrimo poskyrio vyresnysis specialistas Vytautas Šidlauskas tvirtina, kad žmonėms reikėtų pasiruošti artėjančiam stipriam vėjui, audrai ar uraganui.

REKLAMA

Namuose likusiems gyventojams ugniagesių atstovas pataria uždaryti ir užkamšyti visas namų ertmes. „Sandariai uždaryti duris, langus, palėpių  ventiliacines angas ir pritvirtinti lengvai atplėšiamas pastato duris“, – vardija V. Šidlauskas. Ugniagesių atstovas teigia, kad nederėtų pamiršti ir lauke ar balkone likusių daiktų – ne tik dėl materialinių sumetimų, bet ir dėl saugumo. „Lengvus daiktus ir baldus reikia sunešti į namus“, – tvirtina V. Šidlauskas.

REKLAMA

Slėptis kuo toliau nuo langų

Pasirodo, reikia atsakingai rinktis ir slėptuves. „Nuo vėjo saugiausia slėptis namuose, uždarose patalpose, kuriose yra mažiausiai langų: rūsyje, viduriniuose kambariuose: vonios kambaryje, koridoriuje, kuo toliau nuo langų, stiklinių lauko durų“, – sako V. Šidlauskas. Ugniagesių atstovas teigia, kad dažnai praūžusi vėtra gyventojus gali palikti ir be elektros ar net įkalinti savo namuose. „Reikia pasirūpinti dideliu kiekiu vandens, maisto produktais bei žvakėmis“, – pataria V. Šidlauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ugniagesių  atstovas nešykšti patarimų ir vairuotojams. „Automobilius reikėtų pastatyti į erdvesnę vietą, toliau nuo medžių, statinių ir stulpų“, – pataria ugniagesių atstovas. Jeigu audra įsisiautėja kelyje, o kažkur nuvažiuoti reikia – vairuotojams derėtų būti itin atsargiems. „Kuo toliau važiuoti nuo elektros stulpų, reklaminių stendų ir net kelio ženklų“, – teigia V. Šidlauskas.

REKLAMA

Slepiantis miške – paieškoti vidutinio dydžio medžių

Gatvėje audros užkluptiems praeiviams derėtų atokiau laikytis ne tik nuo parduotuvių didelių vitrinų. „Reikia vengti elektros perdavimo linijų, medžių. Gatvių, kuriose daug reklaminių stendų, kelio ženklų, rodyklių – nešami vėjo jie gali sužeisti. Nuo vėjo slėptis artimiausių namų laiptinėse, praėjimuose tarp namų“, – pataria V. Šidlauskas.

REKLAMA

Slepiantis nuo audros miške, bėgti kur akys mato – ne geriausia išeitis. „Geriausia slėptis tarp tankiai suaugusių vidutinio dydžio medžių. Atvirame lauke nuo vėjo slėptis kuo žemesnėse reljefo vietose: griovyje ar duobėje“, – tvirtina ugniagesių atstovas. V. Šidlauskas primena, kad praūžus gamtos stichijoms geriau neliesti ant elektros laidų ar elektros oro linijų atramų užvirtusių medžių, – jie gali sukelti pavojų gyvybei.

Judita Vasiliauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų