Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
ar isjunkti telefonai skleidzia radiacija?
Radiacija - išvertus į lietuvių kalbą yra spinduliuotė arba spinduliavimas. Taigi, bet kokie elektromagnetiniai spinduliai (saulės šviesa, telikas, mobiliakas, urano šmotas, net bezdalai skleidžiantys infraraudonuosius spindulius) yra radiacija.
Elektromagnetine radiacija vadinami elektromagnetinio lauko virpesiai susiję sūkuriniai elektriniai ir magnetiniai laukai), sklindantys erdvėje šviesos greičiu (300000 km/s) Jos naudojamos radiolokacijoje, navigacijoje, radio ryšiuose, metalo, plastmasių, stiklo lydime, fizioterapijoje, buityje. Buityje šių bangų šaltiniai yra televizoriai, radijas, mobiliojo ryšio telefonai, kompiuteriai, mikrobangų krosnelės ir kiti elektrą naudojantys prietaisai. Kuo prietaisas galingesnis, tuo galingesnį ir intensyvesnį elektromagnetinį lauką jis skleidžia. Pagal bangos ilgį elektromagnetinės bangos yra skirstomos į: ultratrumpas, trumpas, vidutines ir ilgas. Sveikatai kenksmingiausios yra trumposios elektromagnetinės bangos.
jei nori ką nors konkretaus sužinoti apie savo mobilką, papylk ją šaibom, o mikruškes frezuok po mikroną ir fotografuok..... tada sužinosi visą tiesą ir ne tik ją..... manau konkrečiai pasakiau???
nesikabinekit, turit ka konkreciai pasakyti tai ir sakykit. Straipsnis patiko, bent jau ta prasme kad kazka idomaus galima rasti ir suzinoti apie savo ir ne tik telefona
Matyt žurnalistas mokykloje nebuvo pirmūnas...
na ir kas gi tas WHO ar FCC ??? dar reikėjo pridėti TCO, GOST, OST, EC, CPD ir dar visą krūvą atitikties sertifikatų, atrodytum mokytesnis..... net vaikai darželiuose žino kas yra radiacija ir kas yra radio bangų spinduliuotė. Šie reiškiniai net arti vienas kito negulėjo.....
Šiame straipsnyje dėl netiksliai naudojamų terminų klaidinami skaitytojai. Bendrinis žodis "radiacija", "apšvitinimas" įvardija radioktyviąją spinduliuotę, o straipsnyje minimos elektromagnetinės bangos. Tai yra du visiškai skirtingi dalykai. Rašyti apie telefonų radiaciją yra visiškai klaidinga, na nebent jie pabūvoję Fokušimoje... Sutinku, kad reiktų stengtis sumažinti elektromagnetinės spinduliuotės dozę, bet pirmiausiai siūlyčiau straipsnio autoriui, ar vertėjui, pasikonsultuoti su labiau išmanančiais dėl terminų naudojimo, kad neklaidintų skaitytojų, nes nuo to labai krinta pasitikėjimas žiniasklaida.
gal tu geriau sok ta savo klumpakoji, jei viska geriau uz WHO ir FCC zinai.
Gerb. Žurnalistai, kada gi jūs pagaliau pradėsite skirti radiacinę spinduliuotę (paprastai ji apibrėžia jonizuojančią spinduliuotę) nuo radijo spinduliuotės (nejonizuojanti spinduliuotė)??? Baikit dūrinti ir kelti paniką vargšams tautiečiams. Ačiū.
P.S. Saulė irgi skleidžia elektromagnetines bangas ir labai nesilpnas ;) Nekyla klausimų kiek žmonių nuo jos nukenčia? :D Ar apie tai kalbėti neapsimoka finansiškai? :D
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų