Anot vietinio bitininko Gunay Gunduzo, ypač didelę šio medaus kainą lemia jo natūralumas. Oloje esantys mineralai pagerina medaus kokybę ir kartu pakelia jo kainą.
G. Gunduzas pastebėjo į olą skrendančias bites dar 2009-aisiais, tuomet jis ir suprato, kad ten gali būti ir medaus. Su profesionalių alpinistų pagalba oloje bitininkas prikopinėjo 18 kg medaus. Vėliau ištyrus jį laboratorijoje paaiškėjo, kad tai ypač aukštos kokybės, mineralų prisotintas medus, išbuvęs oloje apie 7 metus.
Pirmasis kilogramas medaus 2009-aisiais buvo parduotas už 45 tūkst. eurų. Kitais metais kinų vaistininkas taip pat įsigijo kilogramą, tik šiek tiek pigiau – už 28 tūkst. eurų. Dabar už kilogramą tektų pakloti 5000 eurų, o parduodamas šis turkų auksas 170 ir 250 gramų stiklainiukuose.
Kaip sako G. Gunduzas, šis ypatingas medus gali būti vartojamas ir kaip vaistas, ir kaip maistas. Jis sunešamas natūraliu būdu, tai yra nenaudojant avilių. Be to, apylinkėse auga nemažai vaistinių augalų. Tai ir lemia tokią aukštą medaus kainą. Ne veltui turkiškas medus laikomas geriausiu pasaulyje.
O ką rinktumėtės jūs – stiklainiuką medaus ar automobilį?