Anot pirmosios, teroro aktas Bostone buvo islamiškojo džihado išdava. Dažnai minimas ir galimas pasaulinės teroristinės grupuotės „Al-Qaeda“ dalyvavimas. Anoniminiai šaltiniai teisėsaugos struktūrose teigia, kad sprendžiant iš sprogdinimų organizavimo stiliaus, galima teigti, kad teroristus paruošti galėjo būtent „Al-Qaeda“. Tai rodo bombų, kurios žmonėms turėjo padaryti kaip įmanoma daugiau žalos, sudėtis - panašų sprogstamosios masės receptą rekomenduoja teroristiniams aktams „Al-Qaeda“ vadukai.
Neatmetama, kad teroro aktą galėjo organizuoti priešvalstybinė ekstremistinė grupuotė. Šią versiją pagrindžia, visų pirma, tai, kad žvalgyba negavo jokių perspėjimų apie galimą teroro aktą. Antra, sprogimai organizuoti Patriotų dieną, kai amerikiečiai pagerbia Nepriklausomybės karo aukas.
Kaip ir po kiekvieno teroro akto buvo išsakyta versija, kad sprogimus, siekdama savo tikslų, galėjo organizuoti valdžia. Ketvirtoji versija - sprogimai buvo organizuoti psichiškai nestabilaus vienišiaus.
Šiuo metu policija studijuoja daugybę vaizdo medžiagos ir nuotraukų, užfiksuotų sprogimų liudininkų. Iki šiol nė viena teroristinė grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį.
JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) praneša, kad kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės dėl mirtinų sprogdinimų Bostone, o įtariamųjų ratas - labai platus.
"Įtariamųjų ir motyvų ratas tebėra labai platus", - FTB specialusis agentas Rickas DesLauriers (Rikas Delorjė) sakė per spaudos konferenciją, pridūręs, kad tyrimas dėl pirmadienį surengtų sprogdinimų vykdomas "metodiškai, kruopščiai, tačiau jaučiant skubumą".
R.DesLauriersas informavo, kad FTB, taip pat Bostono ir Masačusetso valstijos policijos pareigūnai rado įvairių įkalčių abiejų sprogdinimų vietose, įskaitant juodus nailoninius krepšius, kuriuose, kaip manoma, buvo paslėptos bombos.
Taip pat buvo rasta "šratų ir vinių fragmentų, tikriausiai sudėtų į užtaisą greitpuodyje", o ši medžiaga buvo išsiųsta analizei į FTB laboratoriją Kvantike Virdžinijos valstijoje, R.DesLauriers sakė žurnalistams.
Iki antradienio vidurdienio gauta per 2 000 pranešimų apie šio išpuolio aplinkybes ir galimus jo organizatorius, pridūrė jis.
"Toliau nenuilstamai dirbsime apskritą parą, ranka rankon su mūsų partneriais, toliau tirdami tas gijas ir imdamiesi veiksmų, - aiškino R.DesLauriers, vadovaujantis FTB skyriui Bostone. - Kalbant apie tuos, kurie gali būti įtariami dėl šių veiksmų, mes uoliai dirbame, kad gautume atsakymų."
"Kažkas žino, kas tai padarė. Bendradarbiavimas su bendruomene atliks esminį vaidmenį šiame tyrime", - sakė jis.