• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karys asocijuojasi su griežta disciplina ir vyriškumu. Man gyvenime neteko vesti 27 vyrų į Pietų ašigalį ir įstrigus laivui lede, kažkokiu būdu įstengti visus sugrąžinti namo. Bet aš priklausau nedideliai grupelei tikrų vyrų, kurie atsakingi už kitų vyrų tobulėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip tariant, aš buvau karys, o taip pat ir seržantas. Iš pradžių buvo sunku suprasti, ko išmokau, o ko – ne. Kai dabar žiūriu atgal, tą suprasti yra daug lengviau.

REKLAMA

Ilgiau pagalvojus suprantu, kad armija manęs išmokė keturių pagrindinių dalykų, kuriais ir noriu pasidalinti su jumis šiame straipsnyje.

Praktiškumas

Kai eidavau į vidurinę, mama liepdavo pasiimti viską, su kuo galėčiau apsisaugoti. Jeigu lis, reikia pasiimti skėti. Jei einant į mokyklą sušlapsiu kojines, reikia įsidėti dar vieną porą kojinių. Dėl viso pikto.

REKLAMA
REKLAMA

Mano pirmasis seržantas išmokė mane būti praktiškesniu. Vieną dieną jis man pasakė, kad į krepšį turiu dėti tik tai, kas galėtų išgelbėti man gyvybę. Sušlapusios pėdos? Lietus? Čia niekis.

Po pirmojo, dešimt dienų trukusio žygio, mano “pakavimosi" įpročiai pasikeitė kardinaliai. Jei nebuvau 100 proc. tikras, kad tam tikras daiktas padės man išgyventi, jo neįsidėdavau. Uniforma, dveji ar treji apatiniai drabužiai, pončas ir viskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jums nebūtina turėti dvylika marškinių, jei ruošiatės dešimties dienų kelionei. Niekam nerūpi kaip jūs kvepiate tokioje aplinkoje. Lygiai tas pats su maistu ir amunicija – niekam nerūpi ką ir kaip dažnai jūs valgote. Būkite praktiškas.

REKLAMA

 

Kaip pritaikyti šią pamoką kasdieniame gyvenime?

Ar jums reikia visos spintos įvairių drabužių, jei jūsų darbui atlikti užtenka vos kelių? Ar jums reikia žinoti šešis skirtingus būdus išvirti kavą, jei norint atsigerti kavos užtenka žinoti ir vieną?

Peržvelkite savo spintas, stalčius ir visa kitą. Ar jums tikrai reikės daiktų, kurių nenaudojote paskutinius tris mėnesius? Kuo remdamiesi nusprendžiate – kas yra svarbu, o kas ne? Darykite kaip aš. Kas tris mėnesius peržiūrėkite viską ir parduokite/atiduokite labdarai nereikalingus daiktus.

REKLAMA

 

Prioritetai

Į kiekvienos fizinės treniruotės programą įeidavo bėgimas. Jei mums tektų dalyvauti tikroje misijoje ir reikėtų pasiekti tam tikrą objektą, greitas bėgimas būtų tikrai pravertęs.

Taip pat į mūsų treniruotę įeidavo šaudymas. Jei mums tektų dalyvauti tikroje misijoje ir tikrame susišaudyme, šis įgūdis būtų labai pravertęs norint apsaugoti save bei savo komandos narius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas dalykas, ko buvome mokomi, tai – komunikacija. Radijas, laiškai, rankų gestai ir signalai... Jei mums tektų dalyvauti tikroje misijoje, tai tarpusavio komunikacija būtų tikrai pravertusi.

Seržantas mums sakydavo, jog norint tapti sėkmingu kariu, reikia mokėti puikiai atlikti tris dalykus: bėgti, šaudyti ir komunikuoti. Jei turite šiuos įgūdžius, tuomet galite tapti geru kariu. Kiti įgūdžiai net nėra būtini.

REKLAMA

Kaip pritaikyti šią pamoką kasdieniame gyvenime?

Ką turite daryti norėdami tapti puikiu vyru savo žmonai? Rūpintis ja, mylėti ją bei aprūpinti ištekliais savo šeimą. Niekas kitas nėra taip svarbu. Kokie prioritetai norint tapti geru studentu, vadovu, seneliu? Kitaip tariant, norėdami būti sėkmingas kažkurioje srityje, privalote susikoncentruoti ties svarbiausiais dalykais – prioritetiniais dalykais.

REKLAMA

Koncentracija

Antroji treniruočių dalis būdavo daug laisvesnė ir suteikia galimybių praktikuoti tai, ką labiausiai nori. Vieną dieną nusprendžiau gerinti taiklumą, tad pasiėmiau ginklą ir nuėjau prie taikinių.

“Dariau tą daugybę kartų... ŠŪVIS... Tad galvoju, ką šiandien gausim vakarienei... ŠŪVIS... Kažin kaip su treniruočių sale... ŠŪVIS... Ar šiandien ten atidaryta... ŠŪVIS!"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso iššoviau keturiasdešimt kulkų. Tuo metu mano mintys klajojo visai kitur, nors turėjo susikoncentruoti ties šūviais. Ne tik mintys, bet ir visas kūnas. Visas aš.

Baigiau savo amuniciją ir laukiau savo rezultatą. Galvojau: “Be abejonės, būsiu pataikęs bent 28 iš 40-ies.. O gal net 30..." Juk esu tą daręs milijoną kartų, tiesa? Rezultatas – 9. Jaučiau gėdą.

REKLAMA

Kaip pritaikyti šią pamoką kasdieniame gyvenime?

Įgudimas neateina iš vieno bandymo. Net ir bandant daugybę kartų nereiškia, kad būsite įgudęs. Norint kažko išmokti, reikia daug praktikuotis ir susikoncentruoti. Nesvarbu, kiek kartų darote vieną ar kitą dalyką, svarbu, kaip stipriai esate susikoncentravę.

REKLAMA

 

Pagarba

Viena iš armijos vertybių yra pagarba, kuri apibrėžiama kaip “elgimąsi su kitais žmonėmis taip, kaip jie to nusipelno„. Net jei pagal laipsnį esi už kitą “aukštesnis“, tai nenurodo jūsų gebėjimų. Jei karys sugeba atlikti už savo seržantą kažką geriau, tai seržantas privalo gerbti tą karį.

REKLAMA
REKLAMA

Tą sunkiai sekėsi suprasti vienam seržantui. Po treniruotės miškuose jis suprato, kad netyčia pametė tam tikrą įrankį, kuri svarbi ne tik jam, bet ir visai armijai.

Per savo klaidą jis įsakė mums surasti tą įrankį, o jei nerasime – “mums bus blogai". Neradome. Darėme daugybė fizinių pratimų. Vasaros viduryje. Tai buvo sunki treniruotė, tačiau mes jos nenusipelnėme. Mūsų seržantas nejautė mums pagarbos ir dėl savo klaidų kaltino aplinkinius.

Jei jūs esate vadovas ar lyderis, turite suprasti, kad jūsų pavaldiniai negali vykdyti kiekvieno jūsų užsigeisto dalyko. Jie net neprivalo jūsų gerbti. Jūs privalote užsitarnauti kitų žmonių pagarbą. Taškas.

Kaip pritaikyti šią pamoką kasdieniame gyvenime?

Jei jūs esate vadovas ar lyderis, turite suprasti, kad jūsų pavaldiniai negali vykdyti kiekvieno jūsų užsigeisto dalyko. Jie net neprivalo jūsų gerbti. Jūs privalote užsitarnauti kitų žmonių pagarbą. Taškas.

Apibendrinimas

Šios keturios pagrindinės gyvenimo pamokos berniuką paverčia vyru. Vis dėlto, daugelis vyriškos giminės atstovų nekreipia į jas jokio dėmesio. Praktikuokite šias savybes kasdien, nes jos yra pačios svarbiausios!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų