Nuo balsavimo Vilniaus miesto savivaldybės taryboje dėl nepasitikėjimo meru Artūru Zuoku praėjo lygiai dvi savaitės, tačiau lig šiol nesibaigia faktais ir galiojančiais įstatymais nepagrįstos spekuliacijos. Galiu suprasti, kad tai kaip sausio 26 d. vyko balsavimas Vilniaus taryboje, savaip aiškina politikai, ginantys savo partijų interesus.
Tačiau nelabai galiu pateisinti, kai faktus bei Vilniaus miesto tarybos statutą klaidingai aiškina žurnalistai ir politikos apžvalgininkai (pavyzdžiui, Lauro Bielinio straipsnis šiame portale „2007-ųjų metų rinkimų nuojautos (1)“ (http://www.omni.lt/index.php?i$9359_70693$z_336517)).
Esu Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, dalyvavau minėtame tarybos posėdyje ir naudodamasis politikams suteikta šio portalo galimybe, norėčiau patikslinti kai kuriuos faktus ir išdėstyti savo poziciją.
Pradėkime nuo dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdyje Tarybos narių skaičiaus. Visų pirma tai buvo miesto biudžeto tvirtinimui skirtas Tarybos posėdis, apie kurio laiką žinojome iš anksto, todėl tikrai buvo galima sutvarkyti savo reikalus taip, kad galėtume dalyvauti viename svarbiausių metų posėdžių. Ir tikrai absoliuti dauguma Tarybos narių dalyvavo, nes labai retai būna, kad Tarybos posėdyje nebūtų tik dviejų Tarybos narių, o balsavimo dėl nepasitikėjimo meru salėje trūko dar dviejų Tarybos narių, kurie turėjo skubiai išvykti į užsienio komandiruotes.
Daug kalbama apie tai, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo buvo vykdomas tuo metu, kai posėdyje negalėjo dalyvauti net keli mero Artūro Zuoko oponentai. Būdamas Tarybos nariu ir gerai žinodamas politinių jėgų išsidėstymą Taryboje, pasakysiu, kad trūko tik vieno tarybos nario, kuris, sprendžiant pagal jo pasisakymus, būtų pritaręs mero nušalinimui.
Bet visiškai nutylimas tas faktas, kad balsavime negalėjo dalyvauti net trys dabartinį koalicijos „Už Vilnių, kuriame gera visiems“ nariai, todėl būtent mums toks balsavimas buvo labiau rizikingas.
Kolegos socialliberalai buvo šiomis savaitėmis kaltinami išdavyste ir kitomis nuodėmėmis, bet tai daroma remiantis tik jų partijos vadovų pareiškimais. Kodėl niekas nepaklausė, pavyzdžiui, Aldonos Baranauskienės, kodėl ji dalyvavo balsavime ? Ar nenorima išgirsti neparankią tiesą? Ir pamirštama tai, kad to atmintino posėdžio dienos rytą Naujosios sąjungos (socialliberalų) pirmininkas Artūras Paulauskas paragino savo partijos kolegas balsuoti pagal sąžinę.
Ir pabaigoje dar kartą patvirtinsiu, kad posėdis ir balsavimas dėl miesto biudžeto ir nepasitikėjimo meru pareiškimo vyko griežtai laikantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos reglamento bei galiojančių savivaldos įstatymų, priešingai gali teigti tik tie, kurie su jais gerai nesusipažinę ar sąmoningai juos iškreipia, siekdami politinės naudos.
Kęstutis Nėnius yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys.
„Omni.lt“ redakcija publikuoja visus Lietuvos politikų pateiktus straipsnius, jų netrumpindama ir neredaguodama. Už straipsnyje išdėstytas mintis atsako politikas.