„Mes turime kaip komisija nusimatyti savo darbo reglamentą, nusistatyti, ką tiksliai mes išnagrinėsime, kiek mes įtrauksime asmenų ir institucijų į šį tyrimą. Jau dabar esame aiškiai sutarę, kad mes taip pat norėsime, kiek tai nebus žalinga galimai nusikalstamą veiką patyrusioms aukoms, norėtume jų poziciją išklausyti“, – BNS sakė komisijos vadovė „valstietė“ Dovilė Šakalienė.
Seimas, atsižvelgdamas į Etikos ir procedūrų komisijos siūlymą, praėjusią savaitę pradėjo apkaltos procedūrą parlamentarui K.Pūkui dėl galimo priesaikos sulaužymo ir Konstitucijos pažeidimo.
Sudaryta specialioji tyrimo komisija iki gegužės 1 dienos turi pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindo apkaltai, ar ne. Jeigu specialioji tyrimo komisija padarys išvadą, kad yra pagrindas pradėti apkaltą ir tam pritars visas Seimas, parlamentas kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT). Šis turės nustatyti, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.
Apkaltos procesas Seime galės būti tęsiamas tik įsigaliojus KT išvadai, kad konkretūs Seimo nario veiksmai prieštarauja Konstitucijai.