„Klausytis violončelės – priminimas, jog esate svajotojas,“ - aiškina sapnininkai, o argi galima su tuo nesutikti? Švelniai prisiglaudusi prie muzikanto kūno, ji dainuoja ekspresyviausias pasaulyje dainas, suteikdama begalinį pasimėgavimą tiems, kas į jas įsiklauso. Patirkite užburiančius violončelės atodūsius balandžio 9 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, kai tą patį vakarą vienoje scenoje koncertuos du nuostabūs violončelininkai su puikiais pianistais. Apie tai mums praneša Balsas.lt skaitytoja.
Domas Jakštas ir Kristina Ivanauskaitė-Jucienė, savo muzikavimu kiekvienas atskirai įtikinę ne vieno tarptautinio konkurso žiuri, jau pasižymėjo ir kaip išraiškingas ansamblis. 2005 metais lietuvių kompozitorių kūrinių atlikimo konkurse jiedu pelnė diplomą, o šį kartą parengė didelę, ambicingą programą. Koncerte girdėsime tris efektingus stambios formos kūrinius: vėlyvąją Claude`o Debussy sonatą, kuri turėjo būti pirmąja neužbaigto iki galo šešių sonatų įvairiems instrumentams ciklo dalimi, retai atliekamą Dmitrijaus Kabalevskio sonatą – beveik pamirštą drauge su visa kita jo kūryba dėl to, kad kompozitorius pakluso sovietiniam režimui ir Johaneso Brahmso pirmąją sonatą – vieną gražiausių kada nors sukurtų kūrinių violončelei. Sonatos rankraštyje buvo remarka: „fortepijonas turi būti partneris – dažnai dominuojantis, dažnai budrus ir dėmesingas, bet jokiomis aplinkybėmis negali prisiimti akompaniatoriaus vaidmens“. Kadangi Domas Jakštas ir Kristina Ivanauskaitė-Jucienė dialogo partnerių lygiavertiškumo principų laikosi nuolatos, Brahmso nurodymas, be abejo, bus įgyvendintas.
Domas Jakštas
Kitas koncerto duetas - Gleb Pyšniak ir norvegų pianistas Ole Christian Haagenrud. Šie du jaunuoliai jau sudalyvavo keliuose svarbiuose koncertuose Norvegijoje: grojo Osle nacionalinio atlikėjų konkurso atidaryme, taip pat – E. Grieg festivalyje ir yra kviečiami dar sugrįžti. Gleb Pyšniak žinomas Lietuvoje kaip vienas perspektyviausių violončelininkų, o Ole Christian Haagenrud 2007 metais buvo išrinktas geriausiu savo šalies atlikėju. Šiam koncertui jie parengė dvi Anatolijaus Šenderovo Sulamitos giesmes, Liudvigo van Bethoveno ketvirtąją sonatą bei Edvardo Grygo sonatą, taip aprėpdami ir Lietuvos, ir Norvegijos muziką, ir neblėstančią klasiką, vienodai mėgstamą visų tautų.
Nori pranešti naujieną? Nesivaržyk! Jei žinai ką nors keisto, įdomais, naujo, nematyto, negirdėto, šokiruojančio būtinai pranešk Balsas.lt komandai. Paspausk nuorodą ir atsiųsk tave dominančią naujieną.