• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien nebenustembame išgirdę, kad šeimininkai su savimi į kelionę pasiima naminius gyvūnus: kates ar mažus šunelius. Skrydžio metu nors kartą yra tekę pamatyti ant šeimininko kelių įsitaisiusį gyvūnėlį, kuris nejučiomis priverčia susimąstyti, jog būtų šaunu kartu pasiimti ir savo augintinį. Deja, viskas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

REKLAMA
REKLAMA

Apsilankymas pas veterinarą

Jeigu planuojate vykti ne nuosavu automobiliu, o traukiniu, laivu, lėktuvu, būtinai pasidomėkite kokius reikalavimus gyvūnams pervežti taiko vežėjas, šalies muitinės tarnybų numatytomis taisyklėmis.

REKLAMA

Pavyzdžiui, kai kurios avialinijos leidžia mažus gyvūnus laikyti salone, o kiti griežtai laikosi politikos, kad visą skrydžio laiką gyvūnai turi būti laikomi specialiuose transportavimo narvuose, bagažo skyriuje. Gyvūnui reikia atitinkamų dokumentų, be kurių jis negalės jums palaikyti kompanijos. Juos gausite apsilankę pas veterinarą.

REKLAMA
REKLAMA

Gyvūnai privalo turėti mikroschemą, kurioje yra užfiksuota visa būtina informacija apie gyvūną. Būtinas augintinio pasas, kurį reikės parodyti oro uoste dirbantiems pareigūnams. Gyvūnai privalo būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusių ligų. Kai kurie skiepai privalo būti sušvirkšti gyvūnui ne paskutinę akimirką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuveskite augintinį  pas veterinarą likus bent mėnesiui iki numatytos kelionės datos. Smulkesnę informaciją jums suteiks veterinarijos klinikos. Kai kurios šalys be įprastinių skiepų reikalauja, kad įgaliotas veterinaras gyvūno pase pasirašytų likus 24 valandoms iki numatyto skrydžio (pvz.: Švedija, Norvegija, Airija), kitos reikalauja, kad gyvūno įvežimas būtų iš anksto suderintas su atitinkamomis valstybės institucijomis (pvz.: Airija rekomenduoja tuo pasirūpinti prieš 1 – 1,5 mėnesio iki kelionės datos).

REKLAMA

Viešbučiai ir poilsinės kelionės

Jums pavyko į kelionę pasiimti savo augintinį, bet tai dar ne viskas. Pasidomėkite, ar galima laikyti gyvūnus jūsų pasirinktoje nakvynės vietoje. Leidžiančių kambaryje laikyti kates ar šunis taisyklės yra itin griežtos, pvz. kai kurių šalių viešbučiai griežtai reikalauja, kad gyvūnai visą viešnagės laiką būtų tik kambaryje, tai yra nebūtų vedžiojami po viešbučio kompleksą.

REKLAMA

Būtinai pasidomėkite ne tik viešbučių tolerancija gyvūnams, tačiau ir jų taisyklėms. Be tai dar ne viskas! Sužinokite, ar atostogų šalyje toleruojami gyvūnai. Pavyzdžiui, islamo šalyse viešumoje vaikščioti su šunimis draudžiama, nes islamo religijos žmonės šiuos gyvūnus laiko „purvinais“. Jeigu planuojate savo atostogas su kelionių agentūra, būtinai įspėkite apie pageidavimą keliauti su gyvūnu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skrydžiai su augintiniais pigiomis avialinijomis

Manęs dažnai klausia dėl galimybės skraidinti gyvūnus pigiomis avialinijomis. Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ laikosi labai griežtos taisyklės – „gyvūnams lėktuve – ne“. Vengrų pigių skrydžių bendrovė „Wizzair“ taip pat laikosi tokios politikos, išimtį darydama tik specialiai treniruotiems aklųjų keleivių šunims-vedliams, kai pastarieji turi atitinkamus dokumentus.

REKLAMA

Latvijos oro linijos „Airbaltic“ leidžia gabenti gyvūnus, tačiau reikalauja apie tai pranešti iš anksto, kadangi viename lėktuve gali būti ne daugiau 2 naminių gyvūnų.

Pabaigai

Nepamirškite svarbiausio dalyko – gyvūnui skrydis lėktuvu sukels daugiau streso negu jums, todėl pasirūpinkite, kad jis jaustųsi kuo patogiau: pamaitinkite, būtinai leiskite atsigerti, kai tik jis norės. O jeigu jūsų gyvūnas yra itin jautrus – pasidomėkite specialiais raminamaisiais. Teko girdėti liūdnų istorijų, kai dėl streso gyvūnams net sustodavo širdis...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų