Keliautojas, nusprendęs savo metus trukusių klajonių metu įamžinti augančią barzdą, tapo nauja internetine sensacija.
Vokiečių nuotykių ieškotoją Kristofą Rehage (Christoph Rehage) filmavimo kamera lydėjo visą kelionės pėsčiomis po Kiniją laiką: skrodžiant dykumas, kopiant į kalnus, kovojant su nepakeliamu karščiu ar audromis.
Vyras neslepia, jog originaliu būdu fiksuoti kelionės įspūdžius jį pastūmėjo „šokantis Matas“ – keliautojas, savo šokį įamžinęs egzotiškiausiuose pasaulio kampeliuose.
Kristofui įkvėpimo teikė ir neįprasta vyro, pasivadinusio „Noah“, misija. Šis šešis metus iš eilės kasdien save fotografavo, o po to viską sulipdė į šešias minutes trunkantį vaizdų „kaleidoskopą“. Nuo 2006 m., kuomet į „Youtube“ buvo patalpintas šis vyro filmukas, jis buvo peržiūrėtas 13 milijonų kartų.
K.Rehage, mintis filmuoti želiančią barzdą kilo natūraliai – jis Pekino filmų akademijoje studijuoja kinematografiją.
„Kai griebiausi ambicingo plano pėsčiomis pereiti Kiniją, buvau tikras, jog šalia to noriu daryti kažką papildomo diena iš dienos. Mano trumpame filme skirtingos vietos, augantys plaukai ir barzda seka vieną gražią istoriją“, - žurnalistams atskleidė vaikinas.
„Kamerą laikiau pats, ištiesęs ją per rankos ilgį. Savaime suprantama, jog galutiniam rezultatui pasiekti prireikė lygiavimo ir redagavimo programine įranga, tačiau stengiausi išlaikyti vaizdų autentiškumą“, - pridėjo.
Savo odisėjai, kuri internete dar vadinama „Ilgiausiu keliu“, autorius taip pat sukūrė atskirą tinklalapį.
„Neįtikėtinas skaičius žmonių randa ryšį su mano darbu. Peržiūrėję jį, jie patys užsimano eiti, ieškoti ir atrasti savo kelią“, - džiaugėsi Kristofas.
Kaip bebūtų, vaikinas pripažino, jog kelyje jo tykojo nemažai iššūkių. Pavyzdžiui, Pekine nuotykių ieškotojas neišvengė problemos dėl vizų.
„Kadangi esu lėtas ir tingus ėjikas, manęs neaplenkė biurokratinės kliūtys – keletą kartų baigėsi mano viza ir turėjau ją prasitęsti. Tai padaryti tuo metu, kai vyko Olimpinės žaidynės, nebuvo lengva“, - prasitarė keliautojas.
Tačiau didžiausias iššūkis vaikinui buvo susidoroti su savimi pačiu.
„Žinau, kad nuskambės banaliai, tačiau sunkiausia yra rasti kompromisą su savimi. Kitaip tariant, ne skaudančios kojos ar ilgi vieniši keliai yra sunkiausiai įveikiami, bet tas viduje tūnantis vilkas“.
Iš viso Kristofas per metus trukusią kelionę pėsčiomis sukorė 4646 kilometrus.