• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įprasta, jog vasara - atostogų ir kelionių metas. Su kelionėmis neretai susijusi ir darbinė veikla – komandiruotės. Nepaisant kelionės paskirties dažniausiai išvykos į svečias šalis visuomet susijusios su padidėjusia rizika sveikatai. Atostogaujant, esant didesniam fiziniam aktyvumui padidėja galimybė susižaloti, pasikeitęs mitybos režimas gali sukelti virškinimo problemų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kad mūsų organizmo neigiama reakcija į pasikeitusią aplinką ir padidėjusį krūvį nesugadintų atostogų, patartina prieš išvykstant į kelionę pasirūpinti vaistinėle, kurioje būtų priemonių dažniausiai pasitaikantiems negalavimams numalšinti. Taip pat, vykstant į kitas šalis, labai svarbu turėti visus reikiamus dokumentus, leidžiančius vežtis receptinius vaistus, kad neiškiltų nesusipratimų pasienyje“, - pataria "Šeimos vaistinės" vaistininkė Inesa Galeckaitė. Ji pabrėžia, kad nemaža dalis šalies gyventojų jau žino, kad vykstant į egzotiškas šalis, reiktų pasirūpinti vaistais, malšinančiais virškinamojo trakto sutrikimus.

REKLAMA

„Atostogų metu tenka keliauti į egzotiškas šalis, kuriose paragaujame ir skrandžiui visiškai netikėtų skanėstų. Kiti gi, nenorėdami gaišti laiko įspūdžių sąskaita, pasitenkina sausu daviniu. Ir vienu, ir kitu atveju tai gali atsiliepti nemaloniais skrandžio sutrikimais.Norint išvengti negalavimų derėtų turėti vaistų nuo apsinuodijimo, viduriavimo, pykinimo, vidurių užkietėjimo bei pūtimo, rėmens, nevirškinimo“, - rekomenduoja Inesa Galeckaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Staiga pasikeitus klimatui, būnat kondicionuojamose patalpose, labai lengva peršalti, todėl rekomenduotina pasirūpinti vaistais, kurie malšina peršalimo simptomus, tokius kaip karščiavimas, nosies ir gerklės perštėjimas, sausas kosulys ar kimstanti gerklė.

Vieni dažniausiai perkamų vaistų į kelionę yra medikamentai nuo įvairios kilmės skausmo, pastebi vaistininkė. „Kelionėje gali pradėti varginti skausmai, apie kuriuos dažnai neprisimename įprastomis mums sąlygomis. Gali suskausti galvą ar dantį, imti varginti reumatiniai ar menstruaciniai skausmai“, - sako Inesa Galeckaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, rekomenduotina pasirūpinti ir būtinosiomis priemonėmis nuo sužalojimų. „Kopiant į kalnus patempta koja, važiuojant dviračiu sutrenktas kelis ar paežerėje į stiklo šukę perrėžta koja – nemalonūs, bet nuolatiniai kelionių palydovai. Kad šie įspūdžiai nevirstų nemaloniais prisiminimais, jūsų vaistinėlėje privalo būti efektyvi “pirmoji pagalba”, padėsianti nedidelių sužalojimų, sumušimų ar patempimų atvejais“, - sako vaistininkė.

REKLAMA

Reikėtų nepamiršti ir elementarių lašiukų akims, apsaugos nuo saulės ar įvairių vabzdžius atbaidančių preparatų bei vaistų, malšinančių uodų ar kitų kenkėjų įkandimų simptomus.

Kitas labai svarbus aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai asmeniniai vaistai. Dažnas nuolat vartoja vienokius ar kitokius vaistus nuolat – tai gali būti kontraceptikai, antialergenai, kraujospūdį reguliuojantys preparatai, diabetinių susirgimų medikamentai ir kt. Geriau visuomet turėti šiek tiek būtinų vaistų su savimi, nei, netikėtai prireikus, ieškoti jų svečioje šalyje ir sužinoti, kad įsigijimui reikalingas receptas arba jų visai nėra prekyboje.

REKLAMA

„Svarbu žinoti, kad kiekviena valstybė turi savo medikamentų vežimo per sieną įstatymus, tad norėdami tiksliai sužinoti, ką ir kiek galite įsivežti į konkrečią šalį, kreipkitės į tos šalies ambasadą. Vežantis vaistus per vienos ar kitos valstybės sieną, reikia juos laikyti originaliose pakuotėse, su gydytojo receptu galima įvežti daugiau to paties vaisto pakuočių (6-9), be recepto – iki 5 pakuočių“, - primena Inesa Galeckaitė.

Jei išvykstama ilgesniam laikui ir reikia vežtis daugiau vaistų, tai padaryti padėtų specialiai tuo tikslu išduota gydytojo pažyma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų