D. Pankevičius – retas svečias Lietuvoje. Didžiąją dalį savo laiko praleisdamas užsienyje, Danas sugebėjo aplankyti visas pasaulio valstybes, išskyrus vieną. Ir nors šiame kelyje jam teko susidurti su įvairiais sunkumais, vyras nenuleidžia rankų.
Danas yra įsitikinęs, jog tikslas greitu metu bus pasiektas. O iki tol, jis privers ne vieną laidos žiūrovą aikčioti, pasakodamas savo nuotykius.
Į savo pirmąją kelionę Danas patraukė būdamas dvidešimties. Susižavėjęs kitų keliautojų įspūdžiais iš Azijos, pašnekovas su draugu įsigijo lėktuvo bilietus į vieną jos valstybių.
„Tie bilietai buvo pigesni nei iki Pekino“, – tai, kas galutinai nulėmė pasirinkimą, atskleis Danas.
Tačiau kelionė nesibaigė vos vienos valstybės aplankymu – pašnekovas su bendražygiu namo grįžo sausuma, taip paviešėdami ne vienoje šalyje. Keliautojas pasakos, kiek įdirbio ir pasiruošimo reikėjo, kad tais laikais nuodugniai susiplanuotų maršrutą.
„Dabar tos informacijos visur apstu. Jei tu pats nežinai, tuomet gali parašyti į keliautojų grupes ir gauti atsakymą“, – apie tai, kad kadaise tokių lengvinančių aplinkybių neturėjo, pasakos jis.
Žinodami Dano patirtį, nenustebsime, kad pirmoji kelionė „alkio“ nenumalšino. Grįžęs į namus, jis vos po dviejų mėnesių iškeliavo vėl. Šįkart – į Indiją. „Ir taip niekada nebesustojau“, – su šypsena kalbės vyras.
Neįprastos tradicijos
Tačiau kelionės – ne vien įstabūs gamtos vaizdai, bet ir žmonės, kurių požiūris į buitį mums gali pasirodyti kiek neįprastas.
Kelionių metu, vyrui teko susipažinti su įvairiausiomis tradicijomis, kurios ne tik radikaliai skiriasi nuo mums priimtinų, bet ir gali šokiruoti ne vieną klausytoją. Laidoje keliautojas paminės jam atmintyje įsirėžusius papročius bei papasakos, ką pats buvo pasiryžęs išbandyti.
Pastarąjį dešimtmetį Danas savo kelionėmis koncentruojasi į Afriką. Viena įdomiausių patirčių, keliaujant po šio žemyno šalis, yra nakvynės.
Nors miestuose galima rasti motelių, o kaimuose – bent jau saugią teritoriją pasistatyti palapinei, laukinė gamta ne visada sutinka svetingai.
Laidoje Danas papasakos, su kokiais iššūkiais yra tekę susidurti bei kaip sprendžia nakvynės problemas džiunglėse, kur knibždėte knibžda pavojingų gyvių.
„Kuo atokiau, kuo sunkiau pasiekiamos vietos, tuo geriau pamatai tą tikrąjį gyvenimą“, – apie naujovių nepaveiktą pasaulį bei sau keliamus iššūkius kalbės pašnekovas.
Įvairūs tikslai
Daug laiko skirdamas kelionėms, jis užsibrėžia sau pačių neįtikėtiniausių tikslų. Būtent taip jo išvykos tampa dar įdomesnės.
Tiesa, šalia nepamirštamų įspūdžių, nuolatos tyko ir pavojai. Vyrui ne kartą teko keliauti po karo alinamas šalis, tačiau pašnekovas pripažins, kad su laiku ta baimė „nusidėvi“.
Be karo agresijos gali užklupti ir priešiškai nusiteikusi gamta. Danui asmeniškai teko patirti, ką reiškia susirgti įvairiomis, svečiuose kraštuose paplitusiomis infekcijomis.
„Blogiausia tai, kad tu, keliaudamas atokiose vietose, negausi medicininės pagalbos“, – apie nemalonias patirtis dalinsis jis.
Tikriausiai daugeliui kiltų klausimas, kaip galima suspėti aplankyti tokią gausybę valstybių? Danas laidoje atskleis, kiek laiko per metus praleidžia Lietuvoje, ir kiek – užsienyje. Ką apie tai mano jo artimieji ir kaip jam pavyko suderinti tolimas išvykas gimus dukrai?
„Grįžtu pasikeisti paso, aplankyti artimuosius ar sušlubavus sveikatai“, – atviraus pašnekovas.
Danas yra aplankęs visas pasaulio valstybes, išskyrus vieną, kuriai reikalingą vizą pavyko gauti tik neseniai. Tačiau keliautojas sako tikslingai skaičių nesivaikęs – po šalis keliavo vedinas smalsumo, noro pažinto, o ne užbraukti dar vieną valstybę sąraše.
Tačiau pernai, pamatęs, kiek nedaug trūksta, nusprendė pabandyti aplankyti visas iki paskutinės. „Galvojau, galbūt reikia tada tikslingai imti ir pabandyti apkeliauti visas pasaulio valstybes“, – šypsosis pašnekovas.
O kas laukia Dano po viešnagės paskutinėje, dar nelankytoje valstybėje? Kokį patarimą, apkeliavęs pasaulį ir pažinęs begalę kultūrų, jis galėtų duoti tautiečiams? Visa tai išgirsite laidoje sekmadienį.
„Floristiniame deserte“ – pasiruošimas vestuvių sezonui
Kaip jau įprasta, antrą laidos dalį praleisime su „Floristiniu desertu“. Pavasariui po truputį įsibėgėjant, šylant orams, poros ruošiasi vestuvių sezonui – ieško šventės vietos, planuoja dekoracijas bei atributiką.
Ta proga floristikos dizainerė Kristina Rimienė su žiūrovais pasidalins unikalios vestuvinės puokštės kūrybos detalėmis bei eiga.
Puokštei kurti Kristina pasitelks mums jau gerai pažįstamą putų poliestireno burbulą, minkštus siūlus, skeletono juostomis dekoruotas floristines vielutes, įvairias baltų atspalvių juosteles, plunksnas, karoliukus bei, žinoma, gėlių žiedus. Puokštės komponentuose vyrauja balta, tyrumą simbolizuojanti spalva, puikiai deranti prie nuotakos suknelės.
Suteikusi raitytą formą vielutėms, Kristina jas susmaigstys į burbulą, taip suformuodama karkasą, skirtą tvirtinti gėlėms.
Tam, kad puokštė ne tik džiugintų akį, bet ir kvepėtų, floristikos dizainerė į ją įkomponuoti pasirinks hiacintų ir česnakų žiedus. Nuskabyti gėlių žiedai bus tvirtinami prie karkaso naudojant gėlių klijus.
Sniego pieno baltumo atspalvių ir įvairių tekstūrų juostos nuguls tarp medžio šakeles primenančių vielučių ir kaskada leisis žemyn, o unikalią kompoziciją užbaigs plunksnų ir hiacintų žiedelių girliandos bei dekoratyvūs perlų formos karoliukai.
„Pasaulis pagal moteris“ – jau šį sekmadienį 10 val. tik per TV3.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!