„Lietuvos draudimo“ duomenimis, kelionių draudimu besidraudžiantys klientai vis dažniau pasirenka nenumatytų kelionės išlaidų draudimo paslaugą. Šiemet, palyginti su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, tokį draudimą įsigijo net 88 proc. daugiau į užsienį vykstančių gyventojų. Draudikai spėja, kad to priežastimis gali būti skrydžių su persėdimais iš Lietuvos gausa ir tai, kad gyventojai vis dažniau keliones planuoja patys.
Draudikų duomenimis, vidutinis nuostolis dėl kelionės jungties praradimo, pavėlavimo išvykti ar neįvykusios kelionės siekia 1500 litų.
„Drausdamiesi kelionių draudimu papildomai bagažo ar neįvykusios kelionės draudimą vis dar pasirenka mažuma klientų, tačiau tie, kurie savo keliones planuoja patys, skrenda jungiamaisiais skrydžiais su persėdimais, pasirūpina apsidrausti. Šiemet jau buvo tokių atvejų, kai žmogus pavėlavo persėsti į kitą lėktuvą, nes pirmasis, su kuriuo jis skrido – vėlavo. Jis turėjo pasikeisti bilietus, kad galėtų grįžti į Lietuvą. Kadangi buvo apsidraudęs, nepatyrė išlaidų – apie 5 tūkst. litų žalą jam atlygino draudimas“, – sako Andrius Gimbickas, „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo skyriaus vadovas.
Kelionių draudimas atlygina žalą dėl to, kad jungiamajame skrydyje vėlavo lėktuvas ir keliautojas nespėjo persėsti į kitą, taip pat dėl neįvykusios, atšauktos kelionės, dėl pamestų dokumentų. Taip pat keliautojai gali pasirinkti ir bagažo draudimą, kuris apsaugos nuo nenumatytų nuostolių ar papildomų išlaidų lagaminams vėluojant atskristi, pasimetus ar sugadinus bagažą.
„Savininką dingęs bagažas gali pasiekti net po kelių dienų – tiek laiko kartais užtrunka pamesto lagamino paieškos ir grąžinimas. Taip pat pasitaiko atvejų, kai oro uoste prie specialaus takelio pasiimti savo bagažo atėjęs žmogus lieka nemaloniai sukrėstas, kai pamato, jog skrydžio metu jo lagaminas sulaužytas ar apgadintas“, – pasakoja Andrius Gimbickas.
Palyginus su pernai tuo pačiu laikotarpiu, gyventojai šiemet daug dažniau keliaudami pasirūpina ir civilinės atsakomybės draudimu – jį rinkosi beveik 36 proc. daugiau besidraudusių kelionių draudimu. Toks draudimas praverčia, kai užsienyje lietuvis sužaloja kitą asmenį, pavyzdžiui, žiemą slidinėdamas kalnuose. Šią žiemą vidutinė civilinės atsakomybės žala siekė 1400 litų.
Šiek tiek kinta ir šalies gyventojų kelionių maršrutai – palyginus su pernai, 38 proc. padaugėjo apsidraudusių, keliaujančių į Rusiją, 27 proc. – į Ameriką, Okeaniją, Izraelį.
Šiemet gerokai ūgtelėjo vidutinė kelionių draudimo žala – ji siekia beveik 3800 litų ir yra net 46 proc. didesnė, palyginti su pernai metais. Daugiausia nuostolių „Lietuvos draudimas“ atlygino už užsienyje patirtas medicinines išlaidas. Šiemet didžiausia suma, apie 200 tūkstančių litų, buvo išmokėta už patekusių į avariją lietuvių gydymą užsienyje.
„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ pripažintas „Geriausiu darbdaviu‘2012“ ir išrinktas į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri savo filialus turi 33 šalyse ir aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 150 pasaulio šalių. Įkurtas prieš 300 metų, RSA yra didžiausią patirtį turintis draudimo aljansas ir vienas iš pripažintų pasaulio draudimo rinkos vizionierių.