Dėl gyvybingumo ir gajumo, meninės brandos ir ypatingos vietos, kurią kryždirbystė užima atskiro žmogaus bei bendruomenės gyvenime, 2001 m. kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje buvo pripažinta Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru, o 2008 m. pabaigoje įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Keliaujanti lietuvių kryždirbystės paroda 2008 m. buvo pristatyta UNESCO būstinėje Paryžiuje, o vėliau viešėjo Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke (JAV). Praėjusiais metais paroda veikė Romos Santa Maria del Popolo bažnyčios galerijoje „Agostiniana“.
Ekspoziciją sukūrė žinomas Lietuvos menininkas Saulius Valius. Parodos partneriai - Vilniaus dailės akademija, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvių liaudies kultūros centras.
Lietuvių kryždirbystė, pasak tyrinėtojų, tai ne vien tradicinis amatas, tačiau labiau sinkretinis liaudies kultūros reiškinys, kurio sampratoje telpa visa tradicinio medinio paminklo istorija nuo pradžios iki pabaigos: idėja, vietos ir meistro parinkimas, kūrybos procesas, pastatymas, pašventinimas, lankymas, sunykusio kryžiaus sudeginimas, naujo kryžiaus pastatymas. Šie mažosios architektūros paminklai įgyja gyvybės per žmonių tikėjimus, su jais susijusias apeigas, papročius.
Parodą Genujoje organizuoja Lietuvos ambasada Italijoje, bendradarbiaudama su Lietuvos garbės konsulatu Genujoje, Genujos Sant Agostino muziejumi bei Lietuvos nacionaline UNESCO komisija.
Paroda „Gyvybės medis: lietuvių kryždirbystė ir kryžių simbolika“ Genujoje veiks iki gegužės 6 dienos.