Naujienų portalui tv3.lt R. Kupstas atvirai prabilo apie verslą, kurį įkūrė Jungtiniuose Arabų Emyratuose, bei dalyvavimą muzikiniame projekte.
Jau praėjo daug metų po realybės šou „Kelias į žvaigždes“, kuriame išgarsėjote. Kaip prisimenate tuos laikus, kuomet buvote itin populiarus muzikos pasaulyje?
Tai buvo vieni įdomiausių mano gyvenimo metų. Ši patirtis privertė mane išeiti iš komforto zonos, nes prie projekto prisijungiau viduryje šou. Kai jau visi kiti dalyviai buvo „susigyvenę“. Nebuvo lengva „pritapti“, tačiau galiausiai pavyko susidraugaut su visais. Tai buvo tikrai kultinis šou, kuriame beveik visi Lietuvos gyventojai aktyviai dalyvavo koncertų metu. Buvau sužavėtas šia patirtimi.
Ar sutiktumėte vėl dalyvauti panašaus tipo realybės šou?
Jau tikriausiai nebe tas amžius. Be to, turiu daugybę projektų, kurie tiesiog neleistų man apsiimti.
Kokių vertingų pamokų išmokote, kuomet dalyvavote jame?
Išmokau kaip „išlikti“ ramus tarp socialines aplinkos, kurioje yra daug konkurencijos tarp dalyvių. Kurioje reikia pritapt prie ilgai „susigyvenusio“ kolektyvo, kuris yra neigiamai nusiteikęs. Juk kovojome dėl išlikimo realybės šou. Išmokau tolerancijos, kantrybės, psichologinės stiprybės.
Kalbant apie muziką, ar vis dar pasvarstote apie sugrįžimą į sceną? Ar muzika liko tik jūsų hobis?
Šiuo metu tai liko tik hobiu. Mėgstu labai organizuoti jazz’o vakarėlius, kuriuose dainuoju kartu su talentingais muzikantais.
Papasakokite, kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas po projekto. Dabar Jūs esate Amerikos lietuvis ir kartu su kolegomis Jungtiniuose Arabų Emyratuose įkūrė kompaniją „Pure Harvest Smart Farms“. Kas paskatino žengti šį žingsnį?
Po realybės šou aš grįžau į JAV. Turėjau pabaigti bakalauro studijas tarptautinių santykių srityje. Pabaigęs studijas, įsidarbinau JAV Valstybės Departamente, kur dirbau aukštas pareigas užimančio JAV diplomato padėjėju energetikos klausimais. Po kelių metų, supratau, kad valstybės tarnautojo darbas yra ne man. Persikėliau gyvent į Vakarus ir pabaigti magistro studijas „Stanfordo“ universitete.
Gyvendamas Silciijaus Slenija, mane labai paveikė buvimas tarp aktyvios technologijų startuolių ekosistemos. Pats gavau galimybę čia įsitraukti. Po magistro pavyko įsidarbinti viename startup’e Dubajuje.
Nors pats startup’as po maždaug pusantrų metų žlugo, tačiau iš jo gimė idėja vystyti aukštos technologijos šiltnamius Arabų šalyse. Kartu su kitais studentais po maždaug 2 m., įkūrėme „Pure Harvest Smart Farms“, kuris sėkmingai plečia šiltnamių ūkininkystės veiklą JAE, Saudi Arabijoje ir Kuveite.
Ar sudėtinga svetur pradėti savo verslą? Su kokiais pagrindiniais sunkumais susidūrėte?
Buvo tikrai sudėtinga. Svarbiausia yra turėti stiprią vadybinę komandą ir teisingai sustatyti verslo planą. Mums pradžia buvo labai sunki, nes investuotojai iš pradžių netikėjo mumis ir mūsų idėja – auginti daržoves bei vaisius dykumuose. Jie tiesiog netikėjo, kad tai ekonomiškesnis būdas nei importavimas šių prekių iš Europos ar kitų regionų. Tačiau po ilgo atkaklaus darbo – pavyko.
Taip pat daug verslų stipriai kenčia dėl pandemijos padarinių, ar jums teko susidurti su sunkumais, kuriuos sukėlė būtent koronavirusas?
Pandemija pasauliui padarė didžiulę žalą, tačiau mūsų verslui tai padėjo. Tai įvyko, nes pandemija sujaukė tarptautinius logistikos kanalus ir staiga pasidarė daug brangiau importuoti prekes iš užsienio. Mes tapome kritiškai svarbi maisto saugumo dalis, nes galėjome užtikrinti patikimą maisto prekybos srautą.
Sakoma, jog daugelį verslininkų kamuoja ir bemiegės naktys. Ar jums pasitaikė tokių naktų, kuomet užgriūna visi sunkumai ir kamuoja nemiga?
Taip, žinoma. Kelyje buvo daug abejonių, baimių dėl rizikos, kad viskas žlugs ir nepasiteisins. Labai buvo baisu paaukoti vienus metus projektui, kuris kabėjo tarsi ant „Marytės plauko“. Šiuo metu jaučiamės šiek tiek ramesni, nes jau esame subūrę didelę komandą talentingų darbuotojų ir kapitalo.