Vilniaus teismas toliau nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje penki aukštus postus užimantys policininkai – Tomas Ulpis, Visvaldas Račkauskas, Emilijus Damukaitis, Darjušas Sinkevičius, Vitalijus Vitkovskis – kaltinami neužkirtę kelio Drąsiaus Kedžio suplanuotam išpuoliui Kaune. Jiems pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.
Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme paaiškėjo, kad praėjus maždaug pusantro mėnesio po Kaune įvykdytų Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymų išsiaiškinta, kad aukšti Policijos departamento pareigūnai žinojo apie būsimo žudiko planus, bet neužkirto kelio Drąsiaus Kedžio planuojamoms žudynėms.
Teisme surengta slapto liudytojo M. Žalimo ir aukštų buvusių bei esamų Policijos departamento pareigūnų akistata. Toliau apklausiami buvęs generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, dabartinis generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio pavaduotojas Algirdas Stončaitis, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis, televizijos laidų prodiuseris Virginijus Gaivenis bei valstybės saugomo M. Žalimo sugyventinė.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis teisme patvirtino, kad 2009 m. rugsėjo 16 d. M. Žalimas lankėsi Policijos departamente. Pirmiausiai apie vizitą pranešusi sekretorė, atvykusiojo prašymu, M. Žalimą pristatė kaip tolimą pareigūno giminaitį.
„Paskambino man sekretorė, pasakė, kad manęs laukia kažkoks vyras, kuris prisistatė tolimu giminaičiu“, – kalbėjo A. Stončaitis.
Pasak A. Stončaičio, nusileidęs į pirmą aukštą, jis pamatė nepažįstamą vyrą, kuris pasakė, jog nori papasakoti apie planuojamas žmogžudystes Kaune. Būdamas atsakingas už operatyvinę sritį, jis skambino Visvaldui Račkauskui, kuris susitikti su M. Žalimu galiausiai pavedė T. Ulpiui.
Anot A. Stončaičio, tuo jo susitikimas su M. Žalimu ir baigėsi. Jis paliko liudytoją su T. Ulpiu ir daugiau su juo jokių reikalų neturėjo. Šis M. Žalimo vizitas Policijos departamente nėra niekur užregistruotas. Pasak M. Stončaičio, vyras pas jį atėjo ne jo priėmimo valandomis, todėl jis neprivalėjo to daryti.
Buvęs generalinis komisaras V. Telyčėnas teisme sakė, kad tik po J. Furmanavičiaus nužudymo sužinojęs, jog tai susiję su mažametės D. Kedžio dukros liudijimu apie tariamai patirtą seksualinę prievartą.
„Tik nužudžius J. Furmanavičių, aš sužinojau to nužudymo galimas sąsajas su Kaune tiriama mergaitės byla. Pasakiau V. Račkauskui, kad važiuotų į Kauną ir pasiaiškintų situaciją, ar reikalingas centrinio padalinio įsikišimas. Po to sužinojau, kad nužudyta ir V. Naruševičienė, tarp nužudymų buvo ryšys“, – prisiminė V. Telyčėnas
Toliau jokio rimtesnio savo vaidmens šiame skandale V. Telyčėnas neįžvelgia. Jis teigia kelis kartus pasidomėjęs tyrimo eiga, tačiau tik tiek.