Į skaitytojo klausimą atsakė klinikinė psichologė Greta Čiūraitė.
Atsijungti ir pasisemti energijos pavyks nesunkiai, jei pasinaudosite keliais patarimais. Kasdienes užduotis pavyks lengvai įveikti, jei sugebėsite kartkartėmis atsipalaiduoti. Mažytės pertraukėlės iškart suteikia naujų jėgų.
Stresas, susierzinimas, daug darbo – dauguma žmonių tokioje situacijoje automatiškai pakelia pečius. Todėl sąmoningai juos nuleiskite. Įkvėpkite, pakelkite pečius ir laisvai juos nuleiskite. Nykščiai turi rodyti į išorę.
Net jeigu nepajėgiate, vis tiek nusišypsokite. Po kelių minučių grimasa pavirs tikra šypsena, ir jūs pasijusite geriau. Pasikeitus veido mimikai, ims gamintis laimės hormonai.
Nuo įtampos beveik kiekvienas ima kvėpuoti tankiai ir paviršutiniškai. Atsipalaiduoti pavyks, jei prailginsite iškvėpimo trukmę. Pavyzdžiui, įkvėpkite ir suskaičiuokite mintyse iki keturių. Sulaikykite trumpam orą ir iškvėpdami suskaičiuokite iki aštuonių. Šį iškvėpimą galite „pasiųsti“ į įtemptas kūno sritis. Tai padės atsipalaiduoti.
Kartais ištikti streso pamirštame, kas iš tikrųjų turi vertę, žvelgiame į viską kaip į tunelį ir dar labiau įsitempiame. Išeitis: užmerkite akis ir pridenkite jas delnais. Galvokite apie gražius dalykus. Užteks vienos–dviejų minučių. Paskui lėtai atitraukite rankas ir vėl atmerkite akis.
Kai įtampa neatslūgsta, padeda toks pratimas: atsigulkite arba patogiai atsisėskite, užmerkite akis. Pajuskite iš eilės vieną kūno dalį po kitos. Kaip jaučiasi pilvas? Kaip kojos? Nuo tokio dėmesio sutelkimo į skirtingas kūno dalis iškart pagerės savijauta.
Nuo streso dažnai įsitempia žandikaulis, ima skaudėti galvą. Sąmoningai atpalaiduokite apatinį žandikaulį: dantys neturi susiglausti, liežuvis laisvai guli burnoje.