Protestuotojai Briuselyje rado naują būdą parodyti savo nepasitenkinimą per mažomis pieno supirkimo kainomis: melžti karves taip, kad pieno čiurkšlė trykštų ant policininkų.
Britų dienraštis "The Telegraph" pristato dar daugiau neįprastų protesto akcijų iš viso pasaulio.
Fathers4Justice (tėvai už teisingumą)
Kur: Didžioji Britanija - Heathrow oro uostas; Harriet Harman namas; Stounhendžas, Bekingemo rūmai ir kt.
Protestuota prieš: nelygybę gaunant vaikų globos teises.
Protesto ypatumai: apsirengiama superherojų kostiumais ir stovima matomose vietose.
Persirengę Betmenu, Supermenu, Žmogumi-voru ir kitais komiksų herojais, laikydami įvairius plakatus organizacijos "Fathers4Justice" nariai paįvairindavo Didžiosios Britanijos miestų "peizažą".
Žinoma, pasigirdo nuomonių, kad pomėgis vilkėti vaikiškų herojų kostiumus ir gebėjimas kelti riaušes ne itin susijęs su gerais tėvystės įgūdžiais. Tuometinis Londono meras Kenas Livingstone'as, atsakydamas į 2004 metais ant Londono Tauerio tilto surengtą akciją, replikavo, kad tai parodo, kodėl kai kuriems vyrams nereikėtų leisti auginti savo vaikų.
Muntazer al-Zaidi
Kur: Bagdadas, Irakas
Protestuota prieš: JAV ir Didžiosios Britanijos karinių pajėgų invaziją į Iraką.
Protesto ypatumai: batų metimas į JAV prezidentą George'ą Bushą per spaudos konferenciją.
Metęs savo batus į George'ą Bushą al-Zaidi tapo nacionaliniu, o kai kurių nuomone - ir tarptautiniu, herojumi. Mesdamas pirmą batą žurnalistas šaukė: "Tai atsisveikinimo bučinys nuo Irako žmonių, tu, šunie!". Mesdamas antrą batą jis šaukė: "Čia tau už našles ir našlaičius ir visus nužudytus Irako žmones".
Nors iš pradžių už savo veiksmus žurnalistas buvo nuteistas trejiems metams kalėjimo, laisvės atėmimo bausmė jam buvo sutrumpinta iki devynių mėnesių. Bushas savo ruožtu šioje situacijoje pademonstravo neįtikėtiną reakciją ir mikliai išsilenkė į jį skriejančių batų.
Šio incidento motyvais greitai buvo sukurtas internetinis žaidimas "Sock And Awe". Šiuo metu į virtualų JAV prezidento veidą yra mesta 100 milijonų batų.
PETA
Kur: įvairiose pasaulio vietose
Protestuota prieš: įvairaus pobūdžio žiaurų elgesį su gyvūnais.
Protesto ypatumai: gražios jaunos moterys viešai demonstruoja savo nuogybes.
PETA'os nuomone, egzistuoja keletas nusikaltimų prieš mūsų "kailiniuotus draugus" tipų, į kuriuos geriausiai atkreipti visuomenės dėmesį gali moteriška nuogybė.
Diriama oda lokiams? Bulių kautynės? Nuogos merginos išsitepa kraują imituojančiais dažais. Tigrai cirko narvuose? Pusnuogės merginos narvuose, nusipiešusios tigro dryžius.
Protesto prieš banginių medžioklę vardan buvusi žurnalo "Playboy" metų mergina apsinuogino prie Japonijos ambasados.
Tiesa, organizacijos PETA kritika Baracko Obamos atžvilgiu, kai šis televizijos transliacijos metu nudobė musę, daugeliui pasirodė ne itin įtikinanti.
Laktyvistės
Kur: Feniksas, Arizonos valstija.
Protestuota prieš: draudimą maitinti krūtimi restoranuose
Protesto ypatumai: viešas maitinimas krūtimi.
Pastaba: nuotrauka nesusijusi su minėtu atveju.
Dešimtys moterų 2007 metais vienu metu prie "Applebee" restorano maitino krūtimi savo kūdikius protestuodamos prieš reikalavimus krūtimi maitinančioms moterims apsigobti pledu.
Viena iš moterų sakė žurnalistui: "Aš pati nenorėčiau valgyti pasislėpusi už skraistės, todėl nesitikiu, kad mano vaikas tai darys".
Kova dėl kelio
Kur: Leaderis, Kanada
Protestuota prieš: duobes vietiniame kelyje
Protesto ypatumai: vidutinio amžiaus vyrai pozavo nuogi.
2006 metais 32 greitkelis, vienas iš svarbiausių kelių į Leaderį, buo tapęs tokiu duobėtu, kad vietiniai gyventojai nutarė imtis veiksmų.
Jie sukūrė kalendorių, kuriam pozavo Leaderio gyventojai, savo grožybes prisidengę įvairiais daiktais - kameromis, padangomis, kanojomis.
Protestuotojų pastangos nenuėjo veltui: 2008 metų spalį buvo skirta lėšų kelio remontui.
Nuogi užpakaliai
Kur: Sarnia, Ontarijo valstija, Kanada
Protestuota prieš: Amerikos kontrolinius plūdurus ties JAV/Kanados siena.
Protesto ypatumai: Kolektyvinis kelnių nusimovimas parodant užpakalį plūdurams.
Plūdurais siekta sustabdyti nelegalų JAV/Kanados sienos kirtimą per Didžiuosius ežerus.
Nors tikslo vardan apsinuogino 200 protestuotojų, plūdurai vis tiek liko, kur buvę.
Kur: Indija
Protestuota prieš: prievartines vedybas ir smurtą prieš moteris
Protesto ypatumai: rožinių apatinių kelnaičių siuntimas religiniams radikalams.
2009 metais Pramodas Muthalikas, ortodoksinės hinduistų grupuotės "Sri Ram Sena" lyderis, pagrasino priversiąs visas poras, per šv. Valentiną atėjusias į pasimatymus, susituokti: "Pastebėję poreles, kurios viešumoje rodo savo jausmus, nutempsime jas į artimiausią šventyklą ir apvesdinsime".
Nors atvejų, kad poros būtų apvesdintos per prievartą, nepasitaikė, vasario 14 dieną buvo keletas smurto prieš moteris atvejų, dvi iš jų buvo kritinės būklės.
Atsakydama į tai grupuotė, pasivadinusi smuklių mėgėjomis, palaidomis ir pažangiomis moterimis, surengė Rožinių kelnaičių kampaniją. Jos ragino panašiai mąstančius žmones siųsti rožinius apatinius Muthalikui. Atsakas buvo didelis, per vieną dieną išsiųsta net 500 rožinių kelnaičių.
"Wikipedia" tinklapyje rašoma, kad moteriškais apatiniais užverstas radikalas panoro užmegzti dialogą ir išspręsti problemą.
AFP/REUTERS/Scanpix, The Telegraph nuotraukos