Žuvis gali būti ne tik pramoginės žūklės objektas ar mūsų raciono dalis. Šiais laikais žuvys gali būti naudojamos patiems įvairiausiems ir netgi keisčiausiems tikslams.
5. Žuvimis daužomi langai...
53 metų Šv. Liucijos uostamiesčio (JAV) gyventojas paskambino policijai ir pranešė, kad apie 23 val. žiūrėjo televizorių ir išgirdęs stiprų trenksmą pamatė, kad jo kambario langas sudužo. Jis išbėgo į lauką, tačiau nieko nepamatė. Atvykę pareigūnai netoliese, krūmuose už lango, rado dešimt didelių negyvų žuvų. Atlikus ekspertizę, buvo išsiaiškinta, jog būtent kažkuria iš žuvų ir buvo sudaužytas langas. Savininkas nuostolį įvertino 150 JAV dolerių.
4. Žuvys naudojamos vietoj ginklo...
Nepaisydami senos užsienietiškos patarlės „Niekada neatsinešk žuvies į kardo kovą“, du užpuolikai vieną ankstų rytą Bundabergo miestelyje, rytinėje Australijoje, įsilaužė į vyro priekabą ir užpuolė jį su kardžuvės nosimi. Kaip pasakojo sužalotasis, kurio pavardė neminima, neatpažinti vyrai jį užpuolė ir pradėjo badyti į kardą panašiu daiktu. Auka dėl įpjovimų ir dūrių rankose bei ant kūno paguldyta į vietos ligoninę.
3. Žuvys padeda išvengti ligų...
Žuvų taukai jau seniai žinomi ir vartojami kaip maisto papildas, bet jie tikrai veiksmingi ir gali padėti sumažinti riziką susirgti kur kas rimtesnėmis ligomis.
Visų pirma, žuvų taukai yra rekomenduojami papildyti sveikai mitybai dėl žuvų taukuose esančių Omega 3 riebiųjų rūgščių, šis papildas mažina organizmo uždegimą.
Amerikos širdies asociacija pacientams su gresiančiu širdies infarktu rekomenduoja vartoti po 1g žuvų taukų kasdien, vietoj pačios žuvies valgymo.
Amerikos nacionaliniai sveikatos institutai išskiria tris susirgimus, kuriems gresiant ar jais jau sergant, nepaprastai rekomenduojama gerti žuvų taukų: hipertrigliceridemija, šalutinė širdies ir kraujagyslių ligų prevencija ir didelis kraujospūdis.
Pagal Luizianos valstijos universiteto studiją, išleistą 2005 m. rugsėjį, žuvų taukai saugoja žmogaus smegenis nuo galimų kognityvių susirgimų, kurie gali lemti Alzhaimerio ligą. Ši studija buvo įrodyta bei patvirtinta grupės tyrėjų iš Kalifornijos universiteto Los Andžele.
2. Su žuvimis atliekami vėžinių ląstelių tyrimai...
JAV mokslininkai išvedė naują permatomą zebražuvės rūšį, kad galėtų tirti vežinių ląstelių plitimą. Permatoma zebražuvė buvo tyrinėjama grupės mokslininkų siekiant išsiaiškinti, kaip dauginasi bei „elgiasi“ vėžinės ląstelės organizmo viduje realiu laiku. Stebėjimai parodė, kad vėžio ląstelių paplitimas nėra atsitiktinis – jos taikosi į tam tikrą vietą. Veisdami šias permatomas žuvis ir stebėdami vėžinių ląstelių „elgesį“ jų kūnuose, mokslininkai sugebėdavo pastebėti vėžio vystymosi procesus, kurių anksčiau negalėdavo pastebėti, nes tyrimai būdavo atliekami tik žuvims mirus, jų skrodimo metu, kai tam tikri vėžinių ląstelių procesai būdavo praėję nebegrįžtamai. Zebražuvės tyrimams buvo pasirinktos dėl tam tikrų genetinių panašumų (žinoma, ne tiesiogine prasme) į žmones. Aptikę, jog vėžio ląstelės susitelkia kažkurioje vienoje kūno vietoje, mokslininkai pradėjo ieškoti būdų, kaip paveikti vėžines ląsteles, kad jos visiškai prarastų mokėjimą orientuotis.
1. Žuvys – sportininkų erzinimo priemonė...
Jau daugiau kaip 30 metų Coronell ledo ritulio aistruoliai prieš žaidimo pradžią mėto žuvis (dažniausiai otą) į Harvardo ledo ritulio žaidėjus.
Nesantaika tarp komandų prasidėjo dar 1973 metais, kai Harvardo aistruolis metė negyvą viščiuką į Coronell komandos vartininką, tarsi pasišaipydamas, jog jis iš Žemės ūkio ir gyvybės mokslų kolegijos.
Byron Bitz, Harvardo komandos centras ir kapitonas, pasakoja:„Tarp mūsų komandų yra itin daug priešiškumo, manau, didžiausia priešprieša kilo tarp universitetų dėl stiprios akademinės konkurencijos.“ Kitas žaidėjas, teigia, jog toks priešininkų aistruolių elgesys tik įrodo Coronell komandos menkavertiškumą. „Kai žmonės paprašyti greit įvardinti geriausias mūsų lygos komandas, visų pirma pagalvoja apie Harvardą ar Prinstoną, bet tikrai ne apie Coronell komandą. Todėl aš manau, kad juos taip elgtis verčia menkavertiškumo kompleksai.“
Tačiau Coronell komandos treneris mano, jog šis aistruolių elgesys tėra puiki, sena, linksma tradicija. Jam pritaria ir buvęs Coronell studentas: „Ar nemanote, jog tai šaunu?! Tada pasakykite, kaip dažnai matote tokį vaizdą, kai pora tūkstančių žmonių mėto žuvis į nosis nukabinusius ledo ritulininkus; tai puiki atrakcija, be to, taip mes juos paveikiam psichologiškai.“