Drąsiaus Kedžio dukrelės globėjos Neringos Venckienės rėmėjai neketina trauktis iš savo pozicijų. Garliavoje, Klonio gatvelėje, įrengtoje jų stovyklavietėje rytą vaikštinėjo ir ant suolelių sėdėjo apie 50 žmonių, o dar keliskart tiek ilsėjosi vis gausėjančiame palapinių miestelyje.
Nuolat užsuka baikerių „žvalgai“ – jie sako prireikus kaipmat sukviesti savo kolegas. Protesto akcijos kuratorius Marius Kuprevičius patikino, kad naktis praėjo be jokių incidentų.
Išvakarėse buvo laukiama atvykstant Gruzijos ambasadoriaus, kuris su protestuotojais ketino praleisti valandą ar pusantros. Tačiau po kurio laiko susirinkusiuosius pasiekė žinia, jog diplomatas neatvyks. Kalbama, esą savo solidarumą ketinusiam pareikšti Gruzijos ambasados vadovui buvo primygtinai patarta likti Vilniuje, antraip jis rizikuotų būti paskelbtas „persona non grata“. Nepasirodė ir laukti Lenkijos televizijos ir spaudos žurnalistai – apie jų neatvykimo priežastis negauta jokių duomenų.
Protesto dalyviai spėlioja, kad tai galbūt pedofilijos klano spaudimas, kuriam neatsispiria net žiniasklaidos atstovai.
Garsaus leidinio žurnalistai užsitraukė nemalonę
Pilietinio neklusnumo akcijos dalyviai vienbalsiai pasmerkė „Lietuvos ryto“ dienraštį, mat jis vienintelis išspausdino anstolio M. Petrovskio skelbimą, prilyginamą oficialiam teismo nutarties įteikimui. Kalbama, esą visi kiti dienraščiai vieningai atsisakę tą padaryti.
Mitinguotojai paskelbė, kad šio dienraščio žurnalistai nuo šiol nepageidaujami akcijos vietoje, taip pat paragino visus boikuoti šį laikraštį, jo nebepirkti ar net atsisakyti prenumeratos. Drąsiaus Kedžio teta Audronė Skučienė pasipiktinusi tokia laikraščio publikacija sakė, kad šis laikraštis kaip buvo „Komjaunimo Tiesa“ taip tokiu ir liko.
Paskelbtame skelbime antstolis reikalauja, kad N. Venckienė gegužės 20 dieną, 9 valandą ryto, atgabentų savo globotinę į Vaiko apklausos kabinetą Kaune, Chemijos prospekte 48, ir perduotų ją antstoliui, dalyvaujant vaiko teisių apsaugos specialistui ir/ar motinai Laimutei Stankūnaitei. Įspėjama, kad už teismo sprendimo nevykdymą ir antstolio reikalavimų nevykdymą kaltiems asmenims gali būti taikoma Civilinio proceso kodekse bei Baudžiamajame kodekse numatytos sankcijos.
Teisėja N. Venckienė iki šiol sąžiningai vykdė ar bent bandė įvykdyti visus teismo reikalavimus, tačiau vargu ar jai pavyks įvykdyti ir šį. Tai sutrukdyti gali gyvuoju žiedu teisėjos namą apsupusi minia, kuri kartą jau neišleido mergaitės į planuotą susitikimą su motina.
Protestuotojų atstovai tikina, kad dar neaptarė, kokios taktikos laikysis šį kartą. Esą sprendimai visuomet atsirandantys po kolektyvinės maldos.
Laukia daugiau rėmėjų
Vis dėlto nuogastaujama, kad teisėsauga gali dar šiandieną griebtis prievartos, esą reikalavimas perduoti vaiką antstolio nurodytu laiku – tai tik bandymas susilpninti akcijos dalyvių budrumą ir išsklaidyti jų gretas. Tokius gandus sustiprino vakarykštis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro pasisakymas tiesioginėje Lietuvos televizijos laidoje.
S. Šedbaras pareiškė, kad mergaitė privalo būti nedelsiant grąžinta motinai, o policija privalo tai užtikrinti. Taigi pilietinio neklusnumo akcijos dalyviai linki vienas kitam susikaupimo bei ištvermės, o ir tikisi sulaukti naujo savo rėmėjų būrio. Juolab, kad šiandien ryte atvykęs Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas, kuris taip pat pareikalavo vykdyti teismo nutartį.
Teisėsaugininkai prašė įleisti į Venckų namus Vaiko teisių apsaugos darbuotoją ir psichologą, kuriuos žadėjo atvežti vėliau.
Remigijus RAINYS