• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 28 d. apie 19.30 val. Kėdainių raj. Meironiškių kaime esančioje Rytų skirstomųjų tinklų (RST) transformatorinėje pastotėje buvo rasta moteris, kurią mirtinai traumavo 0,4 kV elektros srovė. Apie įvykį bendrovei pranešė Kėdainių policija.

REKLAMA
REKLAMA

Pirminiais vietos apžiūros duomenimis, spėjama, kad į RST transformatorinę moteris pateko savavališkai atplėšusi užrakintas jos duris. Įvykį tiria Kėdainių policijos komisariatas.

REKLAMA

Pasak RST Operatyvinio planavimo grupės vadovo Ervino Pareigio, manoma, kad žuvusioji moteris Meironiškių kaime bandė slėptis nuo vakar Kėdainių rajone praūžusios didžiulės audros. „Gali būti, kad moteris buvo neblaivi, nes prie jos įvykio vietoje buvo rasta alkoholio. Galbūt todėl ji nepaisė ar nepastebėjo įspėjamųjų ženklų, kuriais yra pažymėta ši transformatorinė pastotė“, - sako E. Pareigis.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar vakare nuo praūžusios audros, škvalo, itin stipraus vėjo ir perkūnijos bei itin didelio kiekio kritulių labiausiai nukentėjo Kėdainių rajono Šėtos, Dotnuvos ir Krakių seniūnijos – nutraukti elektros oro linijų laidai, nuverstos atramos. Dėl gamtos stichijų RST Kėdainių skyriuje buvo užfiksuota 13 gedimų vidutinės įtampos tinkle, dėl kurių šį rytą keli šimtai vartotojų dar buvo likę be elektros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak RST Operatyvinio planavimo grupės vadovo, gamtos stichijos šiemet dažnai siaučia visoje Lietuvoje, ne išimtis ir Kėdainių rajonas. Tokia stipri audra, kuri vakar siautėjo Kėdainiuose, nustebino ir pačius RST Kėdainių skyriaus specialistus. „Mūsų darbuotojai visuomet stengiasi kaip galima greičiau pašalinti elektros tiekimo sutrikimus. Šiandien Kėdainių rajone dirba 7 brigados, tačiau vėl prasidėjusios liūtys atneša papildomų sunkumų“, - sako E. Pareigis.  Tačiau jo teigimu, gamtos stichijų atvejais bendrovės darbuotojus ypač neramina neatsargus gyventojų elgesys, lemiantis tragiškas pasekmes. Vakar užfiksuotas įvykis Meironiškų kaime rodo, jog vis dar yra žmonių, kurie nepaiso elektros tiekimo specialistų perspėjimų ir patarimų, kuriais siekiama informuoti apie saugaus elgesio reikalavimus.

REKLAMA

„Gamtos stichijų metu turime apsaugoti savo sveikatą ir turtą. Jokiu būdu negalima slėptis nuo audrų teritorijose, kuriose yra įrengti elektros skirstymo ir tiekimo įrenginiai, o juo labiau bandyti patekti į jų vidų“, - sako E. Pareigis.  Jis primena, kad pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, negalima jo liesti ir priartėti arčiau jo kaip 8 metrai. Taip pat svarbu žinoti, kad negalima artintis ir liesti ant elektros energijos laidų užvirtusių medžių, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei. Pastebėjus apgadintus ar kibirkščiuojančius elektros energijos įrenginius, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritusius, nutrauktus laidus ar siekiant padėti žmogui, nukentėjusiam nuo elektros srovės, būtina nedelsiant kreiptis pagalbos į RST telefonu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Pastebėjus išplėštas, atviras transformatorinių pastočių duris ar pašalinius asmenis šalia įrenginių – nedelsiant informuoti RST tel. 1802 arba vietinę seniūniją“, - primena RST Operatyvinio planavimo grupės vadovas.

REKLAMA

RST šiuo metu vykdo aktyvią gyventojų švietimo kampaniją „Operacija 2020“. Rytų Lietuvos savivaldybių  seniūnijoms dalinami žinynai, kuriuose yra pateikta informacija apie saugų elgesį su elektros energijos įrenginiais. „Tarsimės su seniūnais, kad šie žinynai būtų išdalinti kaip galima didesniam skaičiui gyventojų. Tai yra mūsų socialinės iniciatyvos „Operacija 2020“, kurią pradėjome šį pavasarį, programos dalis“, - sako E. Pareigis. Pasak jo, netrukus šio žinyno elektroninę versiją gyventojai galės parsisiųsti iš bendrovės tinklalapio (www.rst.lt), kurio rubrikoje „Operacija 2020“ dabar yra patiekta aktuali informacija apie elektros vartotojų atsakomybę, pareigas ir saugaus elgesio reikalavimus.

RST duomenimis, nuo šių metų pradžios užfiksuoti jau 6 mirties atvejai bendrovės eksploatuojamo tinklo teritorijoje, t.y. dvigubai daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.  Šiemet tokių atsitikimų priežastys susijusios su piktavališka gyventojų veikla bei neatsargiu elgesiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų