Tiesa, po beveik dviejų valandų intensyvaus gausių gelbėjimo tarnybų darbo paaiškėjo, kad pranešėjas yra savo namuose ir dar neblaivus. Buvo konstatuota, kad specialiąsias tarnybas vyras kvietė melagingai, praneša „Rinkos aikštė“.
Pranešė pats
17 val. 19 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas vyriškio pranešimas, kuris informavo, kad eidamas iš Kėdainių miesto link Šventoniškio kaimo, Kėdainių valymo įrenginių teritorijoje įkrito į 15 metrų gylio šulinį ir skęsta.
Į įvykio vietą nedelsiant buvo pasiųsti ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir visi tuo metu laisvi buvę policijos pareigūnų ekipažai.
Sudėtinga operacija
Aklinoje tamsoje, laukuose, vyko didelė gelbėjimo operacija. Buvo ieškomas galimai į šulinį įkritęs ir skęstantis žmogus. Į įvykio vietą buvo pasiųsti aukštalipiai iš Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.
„Kol kas žmogaus nerandame, vaikštome laukais, ieškome šulinio. Labai daug atvirų šulinių, tikriname visus. Telefonu nepavyksta nustatyti žmogaus buvimo vietos, galiausiai ir telefonas išsijungė“, – gelbėjimo operacijos eigoje įvykį komentavo pareigūnai.
Rado namuose
Ugniagesiai ir pareigūnai patikrino Kėdainių valymų teritoriją, visus šulinius, laukus nuo Novočėbės iki Šventoniškio kaimo.
Tačiau galiausiai pranešėjas buvo rastas namuose, jį rado paiešką vykdę policijos pareigūnai. Tuomet jis teigė, kad skendo ne jis, o jo draugas.
Pranešėją pareigūnai atsivežė į įvykio vietą ir liepė parodyt, kur tas draugas skendo. Vyras nesugebėjo nei paaiškint, nei parodyt.
Viską patikrinus buvo pripažinta, kad pranešimas yra melagingas. Paieška buvo nutraukta.
Išsivežė pareigūnai
Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė informavo, kad buvo konstatuota, jog didžiules tarnybų pajėgas ant kojų sukėlęs pranešimas buvo melagingas.
„Išžvalgyta Kėdainių valymo įrenginių teritorijoje ir jos apylinkėse, nieko nerasta.
Vėliau atliekant paiešką gautas pranešimas iš policijos, kad pilietis rastas gyvas, sveikas, tačiau neblaivus.
Nurodė, kad į šulinį įkrito ne jis. 19 val. 08 min. pilietį policijos pareigūnai išsivežė, paieška nutraukta. Pranešimas melagingas“, – informavo Dž. Vaitkevičienė.
Gresia bauda
Specialiąsias tarnybas be reikalo kvietusiam asmeniui gresia bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.
Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.
Kartais pasitaiko
Bendrojo pagalbos centro operatorius, kaskart atsiliepdamas į skambutį numeriu 112, yra pasirengęs ekstremalios situacijos valdymui, pagalbos prašymo priėmimui ir pranešimo apie pagalbos poreikį perdavimui skubiosios pagalbos tarnyboms.
Deja, ne visi pagalbos prašymai būna tikri – vis dar yra nemažai atvejų, kai skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 skambinama be reikalo.
Bendrasis pagalbos centras primena, kad dėl netikslingai užimtų telefono linijų ir melagingų skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimų pagalba gali būti nesuteikta tiems žmonėms, kuriems ji tuo metu iš tiesų reikalinga.
Autorius: Dimitrijus Kuprijanovas