• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar prasidėjusi tradicinė Kaziuko mugė lankytojus sutiko pakenčiamais orais, spūstimis senamiesčio gatvėse ir daugybe ne tik Lietuvos amatininkų dirbinių, teigia „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaziuko mugė Vilniaus senamiestyje šurmuliuos visą savaitgalį. Jau vakar rytą dalį Gedimino prospekto, Pilies ir Didžiąją gatves bei Tymo kvartalą užtvindė margi paviljonai, kuriuose įsikūrė prekeiviai, amatus demonstruojantys meistrai bei užeigos. Jos praeivius viliojo šašlykų, keptų dešrelių ir troškintų kopūstų kvapais.

REKLAMA

Importiniai „stebuklai“

Verbos, mediniai dekoruoti margučiai, moliniai varpeliai ir švilpynės, vilnonės kojinės, pirštinės ir kepurės, lininės staltiesės, žalvario segės, natūralaus vaško žvakės - įprastas Kaziuko mugės asortimentas. Tokių prekių netrūksta ir šiemet.

Tačiau kartu su tradiciniais tautodailininkų dirbiniais siūloma ir kinų produkcijos: pigių smilkalų, sintetinių pliušinių žaislų ir plastmasinių, verbas primenančių gėlių kompozicijų. Vis dėlto tradicinė lietuviška kultūra nugali importuotą, prekybos centrams būdingą asortimentą. Daugiausia mugės lankytojų dėmesio tenka verboms, šiltiems vilnos ir kailio dirbiniams, mieliems moliniams suvenyrams - prie šių paviljonų vakar išsirikiavo netrumpos pirkėjų ar bent jau smalsuolių eilės.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienio turistus labiausiai traukė gintaro papuošalai ir senoviniais raštais margintos lininės staltiesės bei rankšluosčiai.

Skanėstai iš Latvijos

Mažiausieji mugės dalyviai nekantriai už rankų tempė tėvelius prie tų prekystalių, ant kurių puikavosi šventiniai Kaziuko mugės saldumynai. „Jei lauktuvių namiškiams neparveši „barankų“, vadinasi, mugėje nė nebuvai“, - tokius ir panašius skatinamuosius šūkius skelbė tradicinių „Kaziuko barankų“ prekeiviai iš Rokiškio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saldžiaisiais kepiniais prekiavo ne tik mūsų šalies kepėjai, bet ir svečiai iš Latvijos. Net keliuose paviljonuose buvo galima įsigyti tradicinių latviškų skanėstų. Pirmą kartą mugėje kaip prekeivis apsilankęs Jelgavoje nedidelę nuosavą kepyklėlę turintis Agris džiaugėsi, kad jo produkcija čia itin populiari. „Dalyvauti lietuviškoje mugėje nusprendžiau veikiau dėl pramogos, nei dėl verslo. Nors Latvijoje per panašias muges mano kepiniai populiarūs, lietuviai jais dar labiau susidomėjo“, - pusiau angliškai, pusiau latviškai pasakojo Agris. Paklausiausia prekė, anot jo, - meduolinės tešlos kankorėžiai su kondensuoto pieno įdaru.

REKLAMA

Traukė it magnetas

Lietuviai siūlomų skanumynų gausa nė kiek neatsiliko nuo kaimynų latvių. Rūkyta žuvis iš Klaipėdos, naminis obuolių sūris, kaimiška juoda duona, nuo ritės vyniojamos metro ilgio dešros lyg magnetas traukė pirkėjus.

Itin didelio dėmesio sulaukė prekeiviai medumi. Aloyzo Barkausko ir Romos Mačienės paviljono iškaba „Ekologiškas medus“ sudomino daugybę ir jaunų, ir vyresnio amžiaus pirkėjų. Aloyzas ir Roma draugiškai bei svetingai sutiko mugės lankytojus, išsamiai pasakojo apie bitininkystės produktų medicinines savybes, siūlė ragauti keliolikos rūšių medaus. Nors šie prekeiviai mugėje dalyvauja pirmą kartą, iš paviljoną aplipusio žmonių būrio galėjai pamanyti, kad pora turi daug nuolatinių klientų. „Įdomiausias mūsų siūlomas produktas - bičių pienelis su medumi ir koriu. Jame gausu vitamino A, nes į medų suberiami malti natūralaus vaškinio korio gabalėliai“, - originalaus recepto paslaptį išdavė R.Mačienė. Nei kiek nestebina, kad kur yra medaus, ten turėtų būti ir sūrio.

Todėl prie gretimo prekystalio įsikūrusios dvi senovinėmis skaromis apsigaubusios moterys, prie medaus kvietė nusipirkti ir po „sūrį su visa smetona“. Sūrio būta įvairiausių rūšių: rūkyto, su kmynais, razinomis, aguonomis ir obuoliais.

Rima Jūraitė

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų