Sėkmingą Kazachstano etninę politiką aukštai įvertino pasaulio bendruomenė ir tai sukėlė panašių daugiataučių šalių susidomėjimą. Kazachstanas yra viena nedaugelio posovietinės Vidurio Azijos erdvės šalių, kuri gali pasigirti stabilumu - šalyje nebuvo masinių politinių susirėmimų dėl etninių ar religinių motyvų.
Asamblėjos indėlis buvo deramai įvertintas aukščiausiame lygmenyje. Buvęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Kofis Annanas po savo viešnagės Kazachstane pavadino šią šalį tarpnacionalinės santarvės ir vystymosi pavyzdžiu kitoms pasaulio valstybėms. Puikiai įvertino Kazachstano liaudį ir Romos Popiežius Jonas Paulius II, apsilankęs Kazachstane 2001 metais.
Tačiau darbai tuo nepasibaigė, iš esmės pasikeitė atstovaujamos valdžios dalies vaidmuo. Viena svarbiausių konstitucinės reformos naujovių buvo žemutinių Parlamento rūmų (Mažiliso) deputatų skaičiaus padidinimas. Šiandien į juos įeina devyni Asamblėjos išrinkti deputatai. Buvo priimtas koncepcinis dokumentas – Nacionalinės vienybės doktrina, kurioje buvo suformuluoti nacionalinės politikos tikslai, uždaviniai bei principai.
Kazachstanas, kurio teritorijoje taikiai gyvena daugiau kaip 130 tautų bei 3 tūkstančiai religinių susivienijimų, atstovaujančių daugiau kaip 40 konfesijų. Didžiausios jų - tradicinis Kazachstanui islamas ir krikščionybė (stačiatikybė), o pats Kazachstanas yra pasaulietinė valstybė.
Per du pastaruosius dešimtmečius šalyje buvo įsteigti 22 respublikiniai ir regioniniai tautinės kultūros centrai, apjungiantys 470 įvairių lygių organizacijų. Remiant Asamblėjai, 15 kalbų leidžiami laikraščiai ir žurnalai, 8 kalbomis transliuojamos radijo, o 7 - televizijos laidos. Be kazachų ir rusų teatrų, šalyje veikia dar keturi nacionaliniai teatrai – uzbekų, uigurų, korėjiečių ir vokiečių.
Kazachstane veikia daugiau kaip 100 tautinių mokyklų, funkcionuoja 170 sekmadieninių mokyklų, kuriose mokomasi 23 gimtųjų kalbų. Trijose tautinio atgimimo mokyklose dirba 29 dvylikos gimtųjų kalbų mokymosi padaliniai. Kasmet vykstančios tautinės šventės Nauryz, Užgavėnės, Sabantuj, Kalėdos tapo tradicinėmis.
Šiemet, birželio 10-11 d., Kazachstanas penktą kartą priims tradicinių ir pasaulio religijų lyderių suvažiavimo dalyvius. Pagrindinė susitikimo tema – religijų lyderių ir politinių veikėjų dialogas taikos ir vystymo vardan. Tarp šio forumo dalyvių - tradicinių religijų (krikščionybės, islamo, judaizmo, budizmo, daosizmo, sintoizmo, induizmo) lyderiai, stambių tarptautinių organizacijų atstovai, garbės svečiai. Dabartinės įtemptos padėties įvairiuose pasaulio regionuose fone toks pasaulio religijų lyderių dialogas tampa vis aktualesnis.