Pareigūnai aptiko įmonę iš Šiaulių, kuri mikroautobusu gabeno krovinius tarp Lietuvos ir Anglijos. Automobilio viduje – dėžės su elektroninėmis cigaretėmis ir jų papildymo skysčiais.
Įtariama, kad šias prekes pažeidžiant tvarką įtariamieji nuolat gabeno į Lietuvą, o ten paskirstydavo per paštomatus užsakovams. Pareigūnai atliko 13 kratų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių Utenos ir Tauragės miestuose.
„Virš 4 tūkstančių elektroninių cigarečių papildymo skysčių ir ne mažiau kaip 1500 pačių el. cigarečių, ir dar ne galutiniai duomenys“, – sakė Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybos viršininkė Jūratė Maksimavičienė.
Pareigūnai pradėjo tyrimą gavę duomenų apie neteisėtą prekybą akcizais apmokestinamomis prekėmis trijose elektroninių parduotuvių formatą turinčiose interneto svetainėse, kurios registruotos ne Lietuvoje ir veikė apie metus, taip pat „Telegram“ kanale. Prekyba šiuo metu nutraukta.
Prekės pasiekia nepilnamečius
„Prekyba tokiomis prekėmis internetinėse svetainėse, internetinių parduotuvių formatu laikoma įžūlia, nes vartotojams sukurta vieša tokių prekių pasiūla, o padidintas susidomėjimas skatinamas mažesnėmis kainomis ir jokių prekybos apribojimų netaikymu“, – teigė Kauno apygardos prokuroras Dainius Simonavičius.
Tokios internetinės prekybos erdvės itin patrauklios paaugliams, kurie čia gali laisvai pirkti elektronines cigaretes ir joms skirtus skysčius.
„Elektroninius rūkalus gali laisvai įsigyti ir penkiametis, jei turi tam pakankamų įgūdžių“, – sakė D. Simonavičius.
Nustatyti 10 asmenų, dalyvavusių šioje veikloje, dalis jų ir nepilnamečiai.
„Įtarimai yra pareikšti 2 asmenims, dar 8 asmenims yra suteiktas spec. liudytojo statusas ir jie yra apklausti“, – teigia prokuroras.
Prekybos mastai dar skaičiuojami, bus tiriami ir elektroninių cigarečių skysčiai, siekiant išsiaiškinti jų sudėtį, mat pastaruoju metu itin padaugėjo sveikatos sutrikimų ir apsinuodijimų tarp paauglių, parūkiusių elektroninių cigarečių.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.