• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Loreta Mačiulienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Kauno klinikų gydytojai, besistažuodami Belgijoje, įsisavino naują chirurginę gerklų vėžio gydymo techniką ir sėkmingai ją pritaikė praktikoje – naudodami lazerį atliko dalies gerklų pašalinimo operaciją. Pirmasis pacientas – 7-ą dešimtį įpusėjęs vyras, po operacijos jaučiasi gerai. Medikų prognozės taip pat palankios.

REKLAMA
REKLAMA

Alytaus rajone gyvenančiam 66-erių metų Sigitui sveikata sušlubavo maždaug prieš metus – dėl neaiškių priežasčių užkimęs vyras kreipėsi į medikus. Po daugybės tyrimų nustatytas antrosios stadijos gerklų vėžys.

REKLAMA

Sigito laukė sunki operacija – po jos kelias savaites būtų įvestas maitinimo vamzdelis. Kauno klinikų gydytojai nusprendė, kad ligoniui tinka lazerinė chirurgija, todėl pasiūlė naują, labiau tausojantį gydymo būdą – vėžio pažeistą gerklų dalį pašalinti lazeriu. Sigitas sutiko ir tapo pirmuoju pacientu Baltijos šalyse, kuriam atlikta išplėstinė lazerinė dalinė cheminė laringektomija. Jau kitą dieną po operacijos ligonis galėjo ryti, o po savaitės buvo išleistas namo.

REKLAMA
REKLAMA

„Pašalinome tą naviką kiek neįprastiniu būdų ne per išorę, ne atliekant pjūvius kakle bet padarėme tai per burnos ertmę su specialia įranga“, – pasakojo gydytojas otorinolaringologas-onkologas Evaldas Padervinskis.

Po operacijos praėjus trims mėnesiams, pacientui atlikta kontrolinė operacija.

„Paciento būklę vertinu gerai ir vienas iš tokių kriterijų – šypsena. Mes turime iš kitos pusės objektyvius duomenis, t.y. tyrimų atsakymai, kad navikas pašalintas pilnai sveikų audinių ribose, žaizdos sugiję žmogus galima sakyti grįžęs į gyvenimą pilnavertį“, – sakė Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės klinikos vadovas prof. Virgilijus Ulozas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naują vėžio gydymo techniką Kauno klinikų gydytojai išmoko stažuodamiesi vienoje Belgijos ligoninėje pas lazerinės gerklų mikrochirurgijos autoritetus. Grįžę užsienio patirtį perdavė kolegoms.

Ypatingo pasiruošimo atliekant šią operaciją reikėjo ir anesteziologams – naudota mažiau deguonies, vengta degių preparatų.

„Specifika tokia, kad reikia apsaugoti kvėpavimo takus nuo nudegimo, t.y. vamzdelis turi būti specialus atspindintis karštį, kad neužsidegtų“, – paaiškino anesteziologė Jurgita Borodičienė.

Tokios operacijos, be išorinių pjūvių, jei anatomija leis, bus atliekamos ir kitiems ligoniams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų