Nors pats gimdymas buvo įvertintas puikiai, tačiau tik vėliau išaiškėjo, kad jos sūnus Tauras serga sunkiomis ligomis.
Komplikuotas gimdymas
Laura pasakojo, kad kai jos vyresnėlis sūnus pradėjo lankyti darželį, jis ėmė labai dažnai sirgti: „Vėjaraupiai, roto virusas… Po kelių mėnesių atsiėmiau vaiką iš darželio. Kai jis sirgdavo, sirgdavau ir aš įvairiomis peršalimo ligomis. Vieną kartą susirgau sunkiu sinusitu. Kreipiausi į gydytojus ir jie pasiūlė gerti antibiotikus. Greitai pasveikau.“
Moters gimdymas prasidėjo po nustatyto termino. „Ginekologei sakiau, kad jaučiu, jog man ima bėgti vandenys. Ji mane patikrino ir sakė, kad to negali būti, man vaidenasi. Kai buvo 9 dienos po termino, penktadienis, ginekologė išrašė siuntimą. Pasiūlė nuvažiuoti į ligoninę, kur noriu gimdyti. Nuvažiavau į Antrą ligoninę“.
Atvykus į ligoninę, moterį patikrino, tačiau echoskopo nepadarė ir pasiūlė palaukti. Ryte atlikus echoskopą paaiškėjo, kad visai nėra vandenų ir pradėjo skatinti gimdymą. Ir nors gimdymas buvo įvertintas aukščiausiu balu ir truko labai neilgai, Laurai kilo įtarimų dėl sūnaus sveikatos.
„Kitą dieną berniuką išnešė paskiepyti ir ilgai jo neatnešė. Ruošiausi jo eit ieškot ir atėję gydytojai sako, kad kilo įtarimų, nes labai šalo berniukas, buvo ledinis. Turėdavo būti prie manęs prisiglaudęs. Paskui palaikė pusvalandį inkubatoriuje ir sako gydytojai, kad viskas gerai, jis atšilo, laikykis prie savęs“, – apie įtartiną gydytojų elgesį kalbėjo mama.
Įtarimų kilo vis daugiau
Tuo metu, kai gimė berniukas, buvo Velykų savaitgalis, todėl ligoninėje nebuvo nei žindymo specialistės ir niekas nekonsultavo dėl maitinimo. Berniukas sunkiai žindė, todėl jau klinikoje buvo pradėtas maitinti mišinuku. „Po kokių 2 mėnesių atradau, kad jo liežuvis prilipdavou prie gomurio viršaus.
Galvojau, gal pienligė ir valydavau liežuvį. Pastebėjau, kad kai pavalydavau liežuvį, gaudavosi jam tarsi mankštelė ir tada jis paimdavo buteliuką. Bet labai mes vargom, nė nesupratau kaip maitinti. Iš ligoninės išvažiavom kaip ir su sveiku vaiku“, – stebisi mama.
Mama Laura pasakojo, kad dar ligoninėje sužinojo, kad iš vienos berniuko ausytės negrįžo signalas, todėl jis negirdi. Gydytojai vėl ramino moterį, kad viskas bus gerai, tačiau praėjus mėnesiui ir atlikus pakartotinius tyrimus, atsakymas buvo tas pats. Po trijų mėnesių berniukui buvo atliktas BERA tyrimas, kuris patvirtino, kad berniukas negirdi viena ausimi.
„Kadangi kita ausyte puikiai girdi, tai ir kompensuoja viską. Tai dabar pastoviai kas 3 - 6 mėnesius tikrinamės tą ausytę, kad tik nepablogėtų, nes tada reikėtų kažką daryti“, – pasakoja mama.
Įspėjo slaugytoja
Mama prisimena, kad dar kelių dienų kūdikį apžiūrėjusi gydytoja lyg ir kažką buvo pastebėjusi neįprasto, tačiau nieko nesakė tėvams. Po trijų mėnesių, kankinama nežinios dėl sūnaus sveikatos, Laura pati kreipėsi į gydytojus su tikslu - gauti siuntimą pas neurologą. Tačiau gydytoja atostogavo, o priėmusi gydytoja sakė, kad viskas gerai.
Tik sutikta slaugytoja paragino tėvus atlikti tyrimus, nes pastebėjo, kad kažkas negerai. „Mes nuėjome pas vieną neurologę, jinai - viskas čia gerai, ko jūs čia ieškot.
Mankštelių reikės, nes galvos nelaiko, o dėl akyčių - eikite pas akių gydytoją. Akių gydytojas patikrino ir sako, eikit pas neurologą, čia neurologiniai sutrikimai, o mes jam papasakojom, kad neurologė apžiūrėjo ir sakė, kad viskas čia gerai. Gydytojas pasiūlė pasiieškoti kitos neurologės“, – apie painias ligos paieškas pasakoja mama.
Vasaros pabaigoje, atlikta tomograma parodė, kad vaikas turi smegenų pažeidimus. Taip pat gydytojai rado citomegalo infekciją, kuria vaikas užsikrėtė nėštumo metu. „Kai pasakė, kad infekcija, tai nelabai supratau, kas čia ir kaip ir nežinau atrodo, ką klaust.
Kai ką pradėjau skaityti apie infekciją, vyras pradėjo barti. Sako, neprisiskaityk čia tų blogiausių scenarijų, bet aišku čia ir buvo blogiausias scenarijus, ką rašo“, – prisimena mama.
Šeima lankė mankštas Šilainių poliklinikoje. Papasakojus, kad buvo rasta citemogalo infekciją, sulaukė pasiūlymo kreiptis į Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninę „Lopšelis“, kur Tauras gaus daugiau mankštų ir ergoterapijos.
„Kai nuėjau pas neurologę, vos ne pirmas klausimas, kai pateikiau visus gautus rezultatus gautus, buvo - ar jūs žinote, kad jums cerebrinis paralyžius? Tada man išslydo žemė iš po kojų. Dar kažkaip nebuvau nusiteikus tokiam blogam scenarijui“, – apie netikėtai išgirstą diagnozę kalba moteris.
Taupo reabilitacijoms
Mama pasakoja, kad visą laiką taip ir nebuvo sulaukusi tikslios gydytojų diagnozės ir informacijos iškart. Laurai teko pačiai aiškintis, kas yra negerai jos sūnui.
Šiuo metu Tauro neįgalumo pažymoje įrašytos šios diagnozės - kitoks cerebrinis paralyžius (dar neužtvirtintas), kitokia epilepsija,specifiniai mišrūs raidos sutrikimai, kiti psichologinės raidos sutrikimai,konverguojantis lydimasis žvairumas ir neurosensorinis prikurtimas, vienpusis (kai nepablogėjusi klausa kita ausimi).
Mama aktyviai domisi reabilitacijų galimybėmis. Šiuo metu išbandė sanatorijas Lietuvoje, įvairias mankštas, taip pat papildomai samdo ergoterapeutę, kineziterapeutę. Kadangi Vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“ yra labai daug vaikų, o specialistų mažai, todėl patys tėvai investuoja lėšas į papildomą berniuko gydymą.
Šiuo metu mama suaukotus pinigus taupo berniuko reabilitacijoms ateityje. Mama labai norėtų išbandyti žirgų terapiją, kurią parekomendavo viena Klaipėdos universiteto dėstytoja, sutikta sanatorijoje Palangoje. Dar viena iš mamos svajonių - medicinos centras ADELI Slovakijoje, po kurios vaikai grįžta stipresni.
Jei norite prisidėti prie berniuko gerovės, tai galite padaryti šiais būdais:
PARAMOS REKVIZITAI:
Gavėjas: Tauro paramos fondas
Banko sąskaita: LT227300010157654827
Fondo kodas: 305003494
Paypal: https://paypal.me/LauraJuskiene
Taip pat galite skirti 2% nuo savo pajamų:
Tauro paramos fondas įmonės kodas - 305003494