Kauno seniūnijų ir miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojams prieš naujų mokslo metų pradžią įprastinis darbymetis šiemet nuo ankstesniųjų skiriasi tuo, kad dabar daugiau sulaukiama studijuojančio jaunimo prašymų skirti pašalpas. Socialinės paramos neretai prašo studentai poromis – vaikinas ir mergina, teigdami, jog drauge gyvena kaip šeima, o išgyvenimui jokių pajamų neturi.Kaip Eltai paaiškino Socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiuvienė, pagal socialinės paramos skyrimą reglamentuojantį įstatymą, šeimos sąvoka taikoma ir tiems, kurie yra pilnamečiai, vyras ir moteris, gyvena bendrai, nors neturi spaudų pasuose, liudijančių apie teisiškai įregistruotą santuoką.
Pavieniui studentas ar studentė negali pretenduoti į valstybės teikiamą paramą, nes studijuojantį dieniniame skyriuje savo vaiką (iki 24 metų amžiaus) privalo išlaikyti jo tėvai. Tačiau jeigu jie yra socialiai remtini, tai šeima sulaukia socialinės paramos.
„Socialinė pašalpa yra 315 litų per mėnesį vienam asmeniui. Štai vakar užregistravome net šešių studentiškų porų prašymus skirti paramą. Tokiai „sueitinei“ šeimai net nebūtina turėti vaikų ir niekas negali priekaištauti „kartu gyvenantiems“, kodėl mergina, tarkime, deklaruoja gyvenamąją vietą Jurbarke, o vaikinas – Kaune.
Net kai tas pats studentas po kelių mėnesių atsives kitą partnerę bei tvirtins, kad dabar su ja šeimoje gyvena, ir tuomet parama priklausys“, – penktadienį sakė skyriaus vedėja.
Anot jos, socialinės pašalpos gavėjai studentai, turėdami pažymą apie paskirtą paramą, savo aukštosiose mokyklose dar gali gauti ir socialinę stipendiją, kuri siekia 390 litų.
Tokiu būdu valstybės parama „susiporavusiam“ studentui ar studentei kas mėnesį viršija 700 litų. Tai netgi keliomis dešimtimis litų daugiau nei algos per mėnesį gauna daugybė už minimalų atlygį dirbančių Lietuvos piliečių.